سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۶۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۴۸: ۰۶
مسئول بسیج وزارت اقتصاد در گفتگو با «بسیج»:
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ما باید آمایش سرزمینی برای گسترش مناطق آزاد داشته باشیم و اگر این کار را به درستی انجام دهیم به نتایج مطلوبی دست می یابیم.

علیرضا زمانی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به ظرفیت های موجود در مناطق آزاد در جهت توسعه و رشد اقتصاد کشور اظهار داشت: البته مسائل و زمینه های خطرناک بسیاری پیرامون مناطق آزاد وجود دارد که آقای کرباسیان برای حل آن در وزارت اقتصاد برنامه های زیادی دارد.

وی با بیان اینکه پیش از این به نظر می رسید مناطق آزاد از مسیر اصلی خود منحرف شده اند تصریح کرد: امیدوارم با طرح و برنامه های جدید وزارتخانه، یک جهش صادراتی را با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد شاهد باشیم.

این کارشناس مسائل اقتصادی ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده این مناطق گفت: در سال جاری حتما تحولات قابل توجه و خاصی پیرامون مناطق آزاد خواهیم داشت.

زمانی همچنین در خصوص گسترش بی برنامه مناطق آزاد بیان کرد: ما باید آمایش سرزمینی برای گسترش مناطق آزاد داشته باشیم و اگر این کار را به درستی انجام دهیم به نتایج مطلوبی دست می یابیم؛ برای مثال در حوزه سواحل مکران با توجه به آمایش های صورت گرفته، در آینده ای نزدیک یک جهش اقتصادی چشم گیر خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: در واقع ما معتقدیم که موضوع آمایش سرزمینی اهمیت بسزایی در پروژه های اقتصادی بخصوص در موضوع مناطق آزاد دارد و اگر امروز این مناطق از مسیر و هدف اصلی خود منحرف شده اند شاید بخشی از آن دلیل در غفلت و بی توجهی به مسئله آمایش سرزمینی داشته باشد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی در پایان گفت: مباحث فرهنگی و اجتماعی و بافت جغرافیایی و البته کار کارشناسی و علمی، می تواند سرفصل هایی از یک آمایش صحیح در پروژه توسعه مناطق آزاد باشد؛ با این حال باید توجه داشت که رشد بی رویه این مناطق می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar