سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۰۷۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷- ۳۶: ۱۵
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد:
حجت الاسلام گرجی گفت: حوزه کاری فعالیت‌های کانون‌های مساجد در سطح کشور با توجه به تصویب اساسنامه، مبتنی بر حوزه‌های کودکان، نوجوانان و بانوان (خانواده) است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از روابط عمومی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد، حجت الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد با علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام گرجی، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد در ابتدای این نشست گفت: حوزه کاری فعالیت‌های کانون‌های مساجد در سطح کشور با توجه به تصویب اساسنامه، مبتنی بر حوزه‌های کودکان، نوجوانان و بانوان (خانواده) است.

وی افزود: ما امروزه به نوعی از بخش هنردر فهم آموزه‌های دینی غفلت کرده ایم و در زمینه مخاطب شناسی نیز به تناسب تقاضای مخاطب عرضه نکرده ایم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد خاطرنشان کرد: ماموریت ما جذب قشر خاکستری در جامعه و به خصوص مساجد است که بایستی با شناخت دقیق و به تعبیر قرآن (بلسان قومه) در جهت جذب جوانان و احیای کارکرد‌های مساجد گام برداریم.

وی گفت: هنر به عنوان ابزاری مهم و اثرگذار در جهت فهم دین است که خداوند متعال نیز بار‌ها از آن در قرآن برای فهم کلام خود استفاده کرده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد بیان کرد: یکی از مشکلات امروز ما تداخل کاری و موازی کاری است که ما معتقدیم بایستی هر کدام از نهاد‌ها بر اساس ماموریت و وظیفه خود فعالیت کنند و فرایندی صحیح از ورودی و خروجی مطلوب داشته باشند.

حجت الاسلام گرجی ادامه داد: والایش کانون‌ها و گفتمان سازی به عنوان اقدامات اساسی ما است که پس از تصویب اساسنامه آن را دنبال می‌کنیم و معتقدیم که بایستی علاوه بر افزایش کمی کانون‌ها در راستای کیفیت نیز گام برداشته شود.

علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد نیز در این نشست گفت: ما در جامعه نهاد‌های متعددی فرهنگی و مذهبی داریم، اما برخی از مواقع هدفمندی در این فعالیت‌ها وجود ندارد که در این راستا باید با برنامه ریزی در جهت اثرگذاری و هدفمندی گام برداریم.

وی افزود: انسان اگر مسئولیت پذیر باشد میتواند در هر حوزه‌ای فعالیت کند و اثرگذاری مضاعف داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد خاطرنشان کرد: خطرناک‌ترین حالت برای هر نظامی در تقابل گرفتن با مردم خود است که در این راستا برای همسویی با مردم باید هم اندیشی و برنامه ریزی وجود داشته باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar