سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۷۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷- ۴۶: ۱۶
یادداشت
خرید کالای ایرانی علاوه بر این که باعث ایجاد اشتغال در جامعه می شود سبب تقویت بنیه اقتصادی کشور نیز شده و از خروج بی رویه ارز از کشور جلوگیری می کند و به نوعی حمایت از کالای ایرانی سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است .

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان،   رهبر انقلاب در اولین روز از سال ۱۳۹۷ در حرم ملکوتی امام رضا (ع) امسال را با نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و این در حالی است که ایشان سال های متمادی بر اقتصاد مقاومتی ، تولید داخلی و ایجاد اشتغال تاکید فراوان داشته اند و با نامگذاری سال های گذشته به این نام ها  بارها مردم و مسئولین را جهت عملیاتی شدن این مفاهیم توصیه  کرده اند.

 بنابراین مردم و مسئولین به عنوان ارکان این نظام باید دست به دست هم دهند و با ممنوع کردن واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند به چرخه تولید داخلی که اولویت و محور اصلی هر جامعه ای است کمک کنند.

 

 

نقش مردم در حمایت از کالای ایرانی نقشی کلیدی و محوری است لذا باید مردم خرید کالاهای ایرانی را در اولویت خود قرار دهند تا رونق به بخش تولید برگردد و از سوی دیگر هم تولید کنندگان داخلی باید با تلاش فراوان به تولید کالاهای با کیفیت بپردازند و در برابر کالاهای وارداتی و قاچاق ایستادگی نمایند زیرا واردات کالاهای مشابه به کشور باعث شده تا  تولید کننده ایرانی انگیزه کاری خود  را از دست بدهد و با کاهش تولید به تعدیل نیرو اقدام کند.

 

 

از سوی دیگر نیز با وجود مشکلات اقتصادی در کشور ما نیازمند اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه و حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی هستیم و این کار با واردات کالاهای مشابه  و غیر ضروری به کشور امکان پذیر نیست و مسئولین باید در جهت حمایت از تولیدات داخلی به مبارزه با سوء استفاده کنندگان بپردازند و از واردات و قاچاق کالاهای غیر ضروری که دارای مشابه داخلی هستند بپردازند.

 

 

مسئولین همچنین باید با اجرای دقیق قانون رفع موانع تولید، دادن تسهیلات با سود کم، فراهم آوردن بازار فروش کالا و خریدن محصولات داخلی تولید کنندگان را به تولید بیشتر و با کیفیت تر ترغیب و تشویق کنند.

 

 

خرید کالای ایرانی علاوه بر این که باعث ایجاد اشتغال در جامعه می شود سبب تقویت بنیه اقتصادی کشور نیز شده و از خروج بی رویه ارز از کشور جلوگیری می کند و باعث می شود که کشور در مواقع بحرانی دیگر دچار مشکلات اقتصادی نشود و به نوعی حمایت از کالای ایرانی سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است.

 

تهیه و تنظیم:شیخ الاسلامی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar