سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۷۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷- ۰۵: ۱۹
رئیس دادگستری شهرستان بافت از صلح و سازش ۶۰ درصدی در پرونده های وارده به شعب شوراهای حل اختلاف این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان: یدالله سپهری رئیس دادگستری شهرستان بافت اظهار داشت: با تلاش صادقانه و بی شائبه اعضای شورای حل اختلاف، سه هزار و ۱۱۶ فقره پرونده با صلح و سازش به نتیجه رسیده و پرونده مختومه شده است.

وی اعلام کرد: در مجموع تعداد پنج هزار و ۱۹۳ فقره پرونده در سال ۱۳۹۶ به شعب شورای حل اختلاف شهرستان بافت وارد شده است.

رئیس دادگستری شهرستان بافت گفت: شوراهای حل اختلاف در ابتدا به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی در راستای توسعه مشارکت مردمی تشکیل شدند.

سپهری تصریح کرد: چنانچه شوراها در جهت صلح و سازش با رعایت موازین قانونی اقدام کنند موجبات اعتماد مردم را نیز فراهم می آورد.

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت شوراهای حل اختلاف بومی و محلی بودن اعضا این نهاد است و مقبولیت اعضاء در زمینه صلح و سازش می تواند مؤثر باشد.

وی گفت: در شهرستان بافت چهار شورا تحت عنوان شورای رأیی و چهار شورای صلحی و ۱۱ شورای روستایی فعالیت دارند که موفقیت های  خوب و ارزشمندی در صلح و سازش داشته اند و یکی از شهرستانهای مطرح در استان کرمان محسوب می شود.

سپهری افزود: آموزشهای لازم و مستمر به اعضاء، شوراها در نقش آفرینی این نهاد سازشی مؤثر است لذا در این راستا این شهرستان موفق به اجرای تمام برنامه های آموزشی مصوب در سال گذشته شده است.

وی در پایان مهمترین مشکلات پیش روی شوراها را عدم اختصاص مکان مناسب و مستقل در مناطق روستایی برشمرد و افزود: ساماندهی افرادی که بیش از ۱۵ سال با این نهاد همکاری دارند ضروری است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: