سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۷۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷- ۲۱: ۰۹
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب جهان اسلام گفت: ارتباط در میدان مسابقه و رقابت می‌تواند حوزه‌های علمیه را تقویت کند و توجه و تدبر به قرآن را به عنوان منبع هدایت بشری ترویج دهد.
ضرورت تقویت تدبر در قرآن کریم به عنوان منبع هدایت بشر
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی طلاب جهان اسلام اظهار کرد: قرآن جامع‌ترین کتاب آسمانی و هدایت است و کشش و جاذبه بالایی دارد و از نظر ادبی نیز از ظرفیت بالایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات قرآن جامعه را تشویق می‌کند که به عبارات و ادبیات قرآنی توجه کنند و در سال‌های اخیر مسابقات به سمت تدبر و محتوا پیش رفته و در این مسابقه بخشی را به عنوان خطابه قرآنی اضافه کردند.
رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت اضافه کردن خطابه قرآنی گفت: این امر سبب می‌شود طلاب رغبت و توانمندی بیشتری برای ترویج و تبلیغ قرآن و توسعه قرآن در بین مردم پیدا کنند که فعالیت ارزشمندی محسوب می‌شود.
وی عنوان کرد: دوره اول مسابقات بین‌المللی طلاب جهان اسلام دستاورد‌های خوبی داشت و حضور میهمانانی از کشور‌های مختلف ظرفیت فرهنگ‌سازی همراه با معنویت را در فضای عمومی جامعه به وجود می‌آورد.
قطبی با بیان اینکه قم مرکز حوزه علمیه جهان اسلام است گفت: بیشترین ظرفیت علمی و معرفتی حوزه‌های علمیه در قم است و به دلیل آنکه پایگاه علمی و فقهی حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود مناسب‌ترین مکان برای برگزاری چنین مسابقه‌ای است.
وی خاطرنشان کرد: قرآن زبان مشترک بین همه مسلمانان در سراسر جهان است و حوزه‌های علمیه در جوامع مختلف در سطح دنیا فعال هستند بنابراین این ارتباط در میدان مسابقه و رقابت می‌تواند حوزه‌های علمیه را تقویت کند و توجه و تدبر به قرآن را به عنوان منبع هدایت بشری ترویج دهد تا در مباحث فقهی، کلامی و فلسفی در حوزه‌های علمیه سراسر دنیا پیوند عمیق‌تری برقرار شود.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان عنوان کرد: نور قرآن می‌تواند تعامل در سطح حوزه‌های علمیه را افزایش دهد تا معنویت و برکت قرآن سراسر جامعه را فراگیرد و عرصه‌های رقابت توسعه پیدا کند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar