سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷- ۵۲: ۱۰
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود:
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود گفت:فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی باید از کودکان شروع شود اما متاسفانه هنوز در تولید لوازم التحریر مورد نیاز آنان با مشکلاتی مواجه هستیم و بخش زیادی از آن ها خارجی هستند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس امینی در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ، افزود : اینکه مردم را به خرید کالای ایرانی ترغیب کنیم یک طرف مساله است و شناساندن کالاهای تولید داخل هم مکمل موضوع است.
وی اظهارداشت : هنوز بسیاری از مردم و حتی مسوولان دستگاه های اجرایی اطلاعات دقیقی از کالاهای تولید داخل ندارند و این امر موجب سردرگمی آن ها در خرید مایحتاج می شود.
رییس شورای فرهنگ عمومی شاهرود خاطرنشان کرد : تبیین راهکارهای عملی برای تحقق شعار سال یکی از نیازهای اساسی است تا از مرحله شعار به عمل دست یابیم.
وی با بیان این که در یک ماه گذشته اقدام های خوبی برای تحقق شعار سال انجام شده است ، ادامه داد : فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی باید از کودکان شروع شود اما متاسفانه هنوز در تولید لوازم التحریر مورد نیاز آنان با مشکلاتی مواجه هستیم و بخش زیادی از آن ها خارجی هستند.
امام جمعه شاهرود تعصب به خرید کالای داخل را یکی از راه های دستیابی به استقلال اقتصادی برشمرد و ادامه داد: مردم نخست باید از کالاهای تولید همان منطقه استفاده کنند و در غیر این صورت به خرید کالای تولید داخلی اقدام کنند.
وی با بیان این که باید دامنه خرید کالای داخلی از مایحتاج روزانه گسترده شود، افزود : شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های کشور قادر هستند بسیاری از نیازهای علمی و صنعتی را تامین کنند، بنابر این لازم است در سطحی گسترده تر به این مساله هم توجه جدی شود.
سید محمدرضا هاشمی فرماندار شاهرود هم گفت: 80 درصد اقلام مورد نیاز دستگاه های اجرایی در داخل شهرستان قابل تامین است.
وی از برگزاری نشستی با مسوولان خرید دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: همه اداره های دولتی موظف شده اند تا جایی که ممکن است نیازهای خود را از سطح شهرستان تامین کنند.
فرماندار شاهرود گفت: در شعار تعیین شده امسال نقش مردم پررنگ تر است ، آسیب شناسی دلایل خرید کالای خارجی یکی از وظایف دانشگاه هاست.
وی ادامه داد : خرید کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد ، صدور بخشنامه و برگزاری همایش اگر چه موثر است اما راهکار اصلی نیستند.
در این نشست برخی دیگر از مسوولان شهرستان شاهرود هم دیدگاه های خود را در زمینه تحقق شعار سال بیان کردند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar