سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷- ۰۲: ۱۲
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در نشست ویژه ی هماهنگی برگزاری جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو، از برگزاری جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، علی محرمی با قدردانی از جدیت و اهتمام فرماندار و مسئولان اسکو به مباحث فرهنگی، به اهمیت فرهنگ و هنر و تاثیر آثار هنری  در رشد و شکوفایی جوامع  و توسعه پایدار اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: فرهنگ اساس و شالوده توسعه در جامعه می باشد و ما اگر می خواهیم در زمینه های مختلف به توسعه پایدار برسیم بایستی به توسعه فرهنگی و نقش و جایگاه فرهنگ و هنر در توسعه پایدار توجه و اهتمام داشته باشیم.

محرمی بیان کرد: با توجه به اینکه دررویداد «تبریز ٢٠١٨»، اسکو به عنوان یکی از محورهای گردشگری انتخاب شده است؛ باید از ظرفیت والای هنرمندان خود در تمامی رشته های هنری در معرفی ظرفیت بالای گردشگری این منطقه استفاده کنیم.

وی در ادامه از اسکو به عنوان قطب فرهنگی استان آذربایجان شرقی یاد کرد و افزود: شهرستان اسکو ظرفیت میزبانی جشنوارهای ملی و منطقه ای را در خود دارد.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه  سخنان خود گفت: در صورت برگزاری جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سینمای جوان در این شهرستان، شاهد  حضور و فعالیت فیلم‌سازان و عکاسان استان خود به همراه فیلمسازان ده استان در این منطقه خواهیم بود و این حضور و به تبع آن خلق آثار هنری  ثمرات زیادی برای این شهرستان خواهد داشت و فرصتی پیش خواهد آمد تا ظرفیت بالای گردشگری شهرستان در قالب هنر به مردم معرفی شود.

 فرماندار اسکو نیز در نشست ویژه ی برگزاری جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم و عکس اسکو  با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در معرفی و شناساندن توانمندی‌ها و استعدادهای بالقوه‌ی شهرستان و به فعلیت رساندن آن‌ها، اظهار کرد: با توجه به سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ، بیشتر شهرستان‌های استان  میزبان رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری شده اند و مسئولین شهرستان در تلاش هستند با برگزاری این رویدادها در مسیر توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی منطقه ‌شان گام بردارند.

محمدزاده گفت: با توجه به موقعیت خاص شهر سهند، که سومین شهر از نظر جمعیتی در استان و نزدیک‌ترین شهر به مرکز استان است و نیز با توجه به موقعیت شهر ایلخچی که مرکز استان را به جنوب استان متصل می‌کند، فرصت خوبی است که جشنواره‌ی منطقه‌ای  فیلم و عکس در شهرستان اسکو برگزار شود.

فرماندار اسکو با بیان اینکه فرصتی پیش خواهد آمد  تا ضمن معرفی پتانسیل اصلی توسعه‌ شهرستان در خصوص گردشگری، زمینه برای توسعه‌ی سایر بخش‌ها نیز فراهم شود همه‌ی مسئولین حاضر در جلسه  را به حمایت، مساعدت و همکاری و مشارکت برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد هنری فراخواند.

 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسکو نیز در این جلسه با ارائه‌ گزارشی از وضعیت سالن‌های نمایش شهرستان و تشکیل انجمن فیلم و عکس در شهرستان و نیز آغاز فعالیت این انجمن با برگزاری موفق اولین دوره‌ آموزش فیلم‌سازی اظهار کرد: اسکو از ظرفیت خوبی برای این امر برخوردار است و امید است با راه‌اندازی مجتمع فرهنگی در آینده‌ی نزدیک به این ظرفیت افزوده شود.

قلی‌زاده با اشاره به ساخت و تولید دو فیلم کوتاه و یک فیلم مستند در شهرستان طی سال گذشته، اظهار امیدواری کرد برگزاری موفق این جشنواره می تواند زمینه‌ی آشنایی هنرمندان شهرستان با اساتید برجسته‌ی این رشته در سراسر کشور را فراهم ساخته و از این طریق امکان تولید آثار بهتری را فراهم آورد.

وی با بیان این که اکثر هزینه‌های برگزاری این جشنواره از طریق وزارتخانه و اداره کل متبوع تامین شده است، خواستار همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی و خدماتی شهرستان در تامین هزینه‌هایی از قبیل اسکان، پذیرایی، ایاب و ذهاب و ... شد.

نشست هماهنگی برگزاری جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو با حضور محمدزاده؛ فرماندار  اسکو، علی محرمی؛ معاون هنری  و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، و جمعی از مدیران  اسکو برگزار شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar