سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۰۸۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۰۶: ۱۸
کارشناس مسائل ترکیه مطرح کرد
کارشناس مسائل ترکیه گفت: در دوره معاصر گرایش به سکولاریسم فلسفی در ترکیه زیاد شده است، در دوره عثمانی ظلم زیادی به علویان شد و آن‌ها به این دلیل از برنامه آتاتورک در سکولاریسم سیاسی حمایت کردند.
گسترش گرایش به سکولاریسم فلسفی در ترکیه
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، محمد هادی مدنی ظهر امروز در کمیسیون علمی همایش جریان شناسی فرهنگی در عرصه بین الملل در مجتمع عالی امام خمینی (ره) با اشاره به ویژگی‌های علویان ترکیه اظهار کرد: آن‌ها در چند دهه اخیر از روستا‌ها به شهر‌ها مهاجرت کردند و جامعه علویان ترکیه در این مدت مورد پژوهش قرار گرفته است، در مورد علویان ترکیه دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد، البته آن‌ها یک گروهی مذهبی هستند که خداوند و توحید را قبول دارند.

وی ادامه داد: در دوره معاصر گرایش به سکولاریسم فلسفی در میان علویان ترکیه زیاد شده است، در دوره عثمانی ظلم زیادی به علویان شد و آن‌ها به این دلیل از برنامه آتاتورک در سکولاریسم سیاسی حمایت کردند.

کارشناس مسائل ترکیه افزود: گفتمان چپ در ترکیه بر علویان تاثیر گذاشت، این گفتمان از عدالت صحبت می‌کرد و به همین دلیل علویان به گفتمان چپ گرایش پیدا کردند، این مساله در تشدید گرایش علویان ترکیه به سکولاریسم فلسفی نقش داشت.

مدنی با اشاره به مهاجرت علویان ترکیه به آلمان اظهار کرد: برخی از علویان در چند دهه اخیر به آلمان مهاجرت کردند و سیاستی در این کشور وجود داشت که رابطه بین علویان و ریشه دینی شان قطع شود.

وی خاطرنشان کرد: مرجعیت در بین علویان ترکیه وجود ندارد، به همین دلیل زمانی که مسائل دینی و فکری برای علویان پیش آمد، آن‌ها نتوانستند که مواجه مناسبی با این مسائل داشته باشند، هویت علویان ترکیه دوباره باز تعریف شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar