سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۱۱: ۱۳
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: اقتصادمقاومتی واقعی این است که صندوق های قرض الحسنه در شهرها، محلات و روستاها احیا شوند و روستاهای زیر 500 خانوار با یک صندوق و روستاهای پرجمعیت تر با دو صندوق در دستور کار قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام استان صبح امروز در همایش رسم هجرت بسیج سازندگی اظهارداشت: در استان قریب به 300 گروه جهادی را ساماندهی کردیم.

وی عنوان کرد: واژه های معنوی ایمان، هجرت، جهاد و شهادت یک دریای معرفتی است. اینها واژه های کلیدی اسلام است که در طول تاریخ وجود داشتند و امروز بعد از گذشت سه دهه از رحلت امام بسیج سازندگی و اردوهای جهادی را زنده کرده اند.

فرمانده سپاه استان افزود: امروز در حالیکه عده ای از مرفهین درگیر زندگی خودشان هستند؛ جهادگران بهترین لحظات عمرشان را در دورترین مناطق محروم به خدمت رسانی سپری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایمان، هجرت و جهاد هر کدام مراتبی دارد که برخی از گروه های جهادی از اینها به خوبی استفاده می کنند و اولین ثمره گروه های جهادی جهاد با نفس و خودسازی است.

قاسمی با بیان اینکه بسیج سازندگی به خوبی با دولت تعامل دارد ابرازداشت: گسترش کمی و کیفی گروه های جهادی در دستور کار ما است .

وی ادامه داد:  برنامه بسیج این است که هر پایگاه و کانون حداقل یک گروه جهادی داشته باشد.

فرمانده سپاه استان با بیان اینکه هجرت باید جهادگر پرورش دهد افزود: تاکید رهبر انقلاب بر اقتصادمقاومتی و ایجاد صندوق های قرض الحسنه ای که در همه بخش ها از صفر تا صد با مردم است.

وی اظهارداشت: اقتصادمقاومتی واقعی این است که صندوق های قرض الحسنه در شهرها، محلات و روستاها احیا شوند و روستاهای زیر 500 خانوار با یک صندوق و روستاهای پرجمعیت تر با دو صندوق در دستور کار قرار گرفتند.

قاسمی ادامه داد: بسیاری از گرفتاری های مردم با گرفتن وام های با سودهای بالا از بانک ها و موسسات اعتباری و  رعایت نکردن عقود اسلامی  است.

وی خاطرنشان کرد: صندوق های قرض الحسنه روستایی مورد حمایت و استقبال دولت، بسیج، کمیته امداد، دوره های قرآن و هیئت های مساجد قرار گرفته است.

گفتنی است، در پایان از 26نفر جهادگر بسیجی و مسئولینی که با اردوهای جهادی همکاری داشتند تقدیر شدند.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar