سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۸۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۲۶: ۰۰
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، گفت: برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و جلوگیری از منکرات باید برنامه های فرهنگی مبتنی بر آموزه های دینی گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام  سید محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از تذکر لسانی تفکیک کرد، افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از معروف و منکر شناخت لازم را داشته باشند و در کنار آن احتمال دهند کلامشان در طرف مقابل تاثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: همانطوریکه رهبر فرزانه انقلاب بیان فرموده اند تذکر لسانی وظیفه ای همگانی است و اقشار مختلف مردم باید در زمان مشاهده منکر تذکر دهند اما به دنبال نتیجه نباشند.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر را از درون خانواده های خود شروع کرد، گفت : در انجام این فریضه بسیار مهم الهی و اجتماعی نباید در مقابل مردم قرار گرفت بلکه باید با آنها همراه شد و با گسترش برنامه های فرهنگی، منکرات را کاهش داد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه قبل از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به تاثیر آن فکر کرد، تصریح کرد : مبلغان دینی در ایام مختلف سال از جمله ماه مبارک رمضان در فضاهای عمومی و پارک ها به انجام این فریضه اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه ایجابی بودن برنامه های پیش بینی شده اثرگذاری بیشتری دارد، گفت : برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی برگزاری کلاس های درس اخلاق نمونه ای از کاری های ایجابی اثرگذار میتواند باشد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تاکید بر توسعه برنامه های ایجابی در راستای اثرگذاری فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت : اگر در مباحث اجتماعی به موضوعات ایجابی توجه داشته باشیم روند اجرای معروف در جامعه تسهیل خواهد شد.

خدابخش با اشاره به آمار کشفیات مشروبات الکی ، که در عرض ۵۰ روز ۱۸ هزار لیتر کشف و ضبط شده است، گفت : در جلوگیری از آسیب های اجتماعی هرچند دستگاه های مختلف وظایفی عهده دار هستند اما برای اثرگذاری بهتر و بیشتر باید برنامه های ایجابی در اولویت باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: