سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۸۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۰۰: ۱۲
رئیس انجمن سینمای جوان استان قم:
رئیس انجمن سینمای جوان استان قم گفت: می‌توانیم فیلم‌هایی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و موضوعات مختلف دیگر تولید کنیم و به این وسیله حمایت‌هایی از فیلم‌سازان صورت گیرد.
فیلم‌سازان عرصه فیلم کوتاه حمایت شوند/۱۰۰ فیلمساز قمی حامی ندارد
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، رضا ابوذر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در قم، با بیان اینکه فیلم‌سازی هنر فراگیر است اظهار کرد: همه افراد به ویژه نسل جوان به این رشته علاقه‌مند هستند و می‌خواهند در این رشته وارد شوند و فعالیت کنند. نسل جوان برداشت‌ها و نگاه‌های مختلفی از سینما و بازیگری دارد.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۶۵ تاکنون تعداد زیادی از افراد در انجمن سینمای جوان آموزش‌هایی دریافت کردند و مشغول فعالیت‌های هنری به ویژه در عرصه کارگردانی فیلم شدند.

رئیس انجمن سینمای جوان استان قم با اشاره به راهکار‌های مختلف برای تولید فیلم گفت: زمینه کاری فیلم‌سازان قمی تولید فیلم کوتاه است که برای مسؤولان هزینه چندانی ندارد. حمایت بخش‌های خصوصی نیز امکان‌پذیر نیست، زیرا فیلم کوتاه برگشت مالی و سودی ندارد البته باید در نظر داشت تولید فیلم کوتاه به مراتب سخت‌تر از فیلم بلند است.

وی خاطرنشان کرد: باید مکان‌های دولتی در این زمینه ورود پیدا کنند البته بخشی از حمایت‌ها را اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهد و در زمینه برگزاری جشنواره‌ها و اکران فیلم‌ها پشتیبانی‌هایی دارد.

ابوذر تولید فیلم را یکی از بهترین راه‌های تبلیغات کالا‌ها ذکر کرد و افزود: به عنوان مثال اگر اداره برق می‌خواهد فرهنگ کم مصرف کردن را رواج دهد بهترین راهکار آن تولید فیلم است یا حتی می‌توانیم فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس تولید کنیم که در این زمینه همکاری ارگان‌های مربوطه ضروری است و بدون حمایت آن‌ها نمی‌توان فیلم دفاع مقدس تولید کرد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مدافعان حرم وظیفه تولید فیلم وجود دارد تا ایثارگری و از خودگذشتگی مدافعان حرم به تصویر کشیده شود.

رئیس انجمن سینمای جوان استان قم با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: می‌توانیم فیلم‌هایی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و موضوعات مختلف دیگر تولید کنیم البته شرط لازم آن حمایت از فیلم‌سازان است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نفر فیلم‌ساز ثابت در استان قم وجود دارد گفت: این فیلم‌سازان در عرصه فیلم کوتاه در حال فعالیت هستند، ولی کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar