سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۱۸۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷- ۲۰: ۰۷
نماینده ولی فقیه در استان:
امام جمعه شهرکرد گفت: اروپایی ها با صراحت می‌گویند نمی‌توانیم در اجرای برجام تضمین بدهیم/این حرف یعنی همه مذاکرات از اول هیچ و کف روی آب بوده است.

 به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در خطبه های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اول خرداد ۱۳۵۹ شروع حصر اقتصادی ایران توسط آمریکا گفت: حصر اقتصادی ایران توسط آمریکا از همان آغاز انقلاب آغاز شده بود و در اول خرداد ۹۵  رسمیت پیدا کرد و تا امروز هم ادامه دارد.

 حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام افزود: حصر اقتصادی و تحریم مسئله ای است که از اول انقلاب تاکنون گسترش پیدا کرده و به فضل الهی نه تنها ما در اثر حصر و تحریم‌ها نَمردیم بلکه هر چه آن‌ها تحریم کردند ملت ایران و انقلاب اسلامی برجسته‌تر و حیات بیشتر و تازه‌تری پیدا کردیم  که این مسئله بسیار مهمی است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  تاکیدکرد: جامعه ما در اثر همین حصر و تحریم‌های ظالمانه دشمنان زنده و پویا و مردم ما به فضل الهی آزموده شده‌اند و از دشمن باکی ندارند.

 امام جمعه شهرکرد خطاب به آن کسانی که از تحریم‌ها می هراسند گفت: آن‌هایی که از تحریم‌ها می‌ترسند و تحریم را بهانه می‌کنند برای بعضی کرنش‌ها و امتیاز دادن‌های خودشان باید در محاسباتشان دچار اشتباه نشوند و درست تحلیل کنند چرا که جامعه مکتبی و پیرو پیغمبر و اهل بیت از این‌ها دشمنی‌های دشمن باکی ندارد و این معنا را هم در عمل نشان داده است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  با اشاره به مسئله برجام و خروج آمریکا تصریح کرد: مسئله برجام اگر امروز تا به این جا رسیده و آمریکا هم عملا نشان داد نَه تنها از تحریم‌ها دست برنداشته بلکه بر تحریم ها افزوده و قطعا اروپا هم همین گونه هستند.

 امام جمعه  شهرکرد افزود: حالا مسئولان می‌خواهند  یکی دو سه هفته اروپایی ها را بیازمایند بنابراین برای گفت و گو وارد عمل شدند اما نگرانی این است که خدایی نخواسته باز اوپایی ها زمان بخرند و باز یک مدتی مرتب ما را گرفتار به این جلسه و آن جلسه این فرصت آن فرصت  و در نهایت همانند آمریکا به تهعدات خود عمل نکنند و دست از برنامه‌ها و دشمنی شان برندارند چون مشخص است که آن ها دست از برنامه‌ها برنخواهند داشت.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام گفت: رهبرمعظم انقلاب فرمودند اروپایی‌ها هم مثل آمریکایی هستند و منافعشان را در سایه حمایت از آمریکا  می دانند درست است که  یک سری منافع اقتصادی در ایران دارند ولی هرگز حاضر نمی شوند به خاطر برخی منافع جزئی و حتی منافع مهم اقتصادی در این جا، آمریکا را از دست بدهند و با ایران همراهی کنند

 نماینده ولی فقیه در استان گفت: حالا مسئولان می خواهند  دو سه هفته اروپایی ها را هم تجربه کنند، ایرادی ندارد ولی مراقب باشند گرفتار زمان نشوند و دوباره در وادی‌ یک سری ضایعاتی که قبل متوجه ما شد نیفتند چرا که الان اروپایی ها هم با صراحت می‌گویند نمی توانیم در اجرای برجام تضمین بدهیم پس در چنین شرایطی که اروپایی هم می گویند نمی‌توانیم تضمین بدهیم یعنی همه مذاکرات از اول هیچ و کف روی آب بوده است بنابراین مراقب باشیم ملت بیش از این از این ناحیه آسیب نبیند

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام در ادامه به سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت القمدس اشاره کرد و گفت: این پیروزی واقعا از معجازات تاریخ و عنایات بزرگ الهی به این ملت و کشور است که به فضل الهی نه تنها خرمشهر و دیگر بخش ها آزاد شد بلکه عزت ایران اسلامی روز به روز افزایش پیدا کرد.

 امام جمعه شهرکرد افزود: دفاع مقدس یک دوره مفصّل از آزمون و تجربه و سراسر برکت برای ایران بود و هر چه  در طول این ۴۰ سال انقلاب مقاومت کردیم همین نصرت و عنایت و عزت شامل حال کشور شده است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام با اشاره به کشتار بی رحمانه مردم فلسطین توسط رژیم غاصب اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به فلسطین گفت: امروز صهیونیست و دیروز آمریکا و الان هر دو همه با هم دست به دست هم داده‌اند و امروز آمریکا از برجام خارج شد و سفارت خودش را به بیت المقدس انتقال داد و صهیونیست‌ها آدم کشی و کودک کشی کردند که همین ظلم و ستم ها و فاجعه آفرینی ها خیزش عمومی فلسطینی‌ها و جهان اسلام و مقاومت را شاهد بودیم که همه این‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است که به عینه آن را امروز مشاهده می کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر امروز هم همانند هفته گذشته اعلام شده بود که مردم خوب بعد از اقامه نماز جمعه در خیابان ها حاضر شوند وبامشت‌های گره کرده این جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و کشتار فجیع فلسطینیان را محکوم کنند، قطعا این مردم با اشتیاق و با مشت های گره کرده در خیابان ها می آمدند اما در همین جمع ابراز نگرانی و تنفر خودشان را و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرئیل خودشان را با مشت ها گره کرده و صدای رسا به گوش جهانیان می رسانند چرا که این مردان و زنان و جوانان هم اهل شعار هستند وهم  اهل شعور، هم شعار می دهید و هم عمل می‌کنید و در این چند سال این معنا را به خوبی نشان داده اند.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  گفت: آمریکا و اسرائیل بشنو که این مردم با مشت‌های گره کرده و شور و حرارت از مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد مرگ بر آمریکا و اسرائیل می گویند و قطعا این شعارها و نفرین‌ها و دعاهای شما بر جنایت‌کاران عالم به فضل الهی به زودی ان‌شاءلله  مستجاب می شود و به فضل الهی طولی نمی کشد که ریشه این ها کنده می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان تاکیدکرد: امروز  امید در دل مقاومت و فلسطینیان و جهان اسلام  زنده است و  حتی جهان غیر اسلام هم  دارند صهیونیست‌ها را به خاطر این جنایت کاری هایشان محکوم می کنند و قطعا این‌ها راه به جایی نمی برند و ما باید همچنان مقاوم و پشتیبان قوی مقاومت در جهان اسلام و مظلومین عالم باشیم و این افتخار را در انقلاب اسلامی همچنان با خودمان داشته باشیم.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  در ادامه با اشاره به آغاز ماه رمضان گفت:  ماه رمضان بهترین فرصت برای اصلاح خود و جامعه است، ماه رمضان فقط برای لب‌بستن از غذا و خوردنی و نوشیدنی نیست، ماه رمضان عظمت و شأن و والایی اش خیلی بیش از آن است که خدا فرموده باشد که نخورید و نیاشامید بلکه ماه رمضان ماه ضیافت و مهمانی الهی است و انسان باید بکوشد لایق مهمانی خدا بشود و لایق مهمانی شدن فقط در نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه لایق مهمانی آن است که یک بنده تمام عیار پروردگار بشود و نفس و دنیا و شهوات و تمایلات را زیر پا بگذارد و با همه نازیبای ها بجنگد، این انسان می شود لایق مهمانی پروردگار پس بنابراین در اصلاح خود و جامعه و در کسب معارف در ماه رمضان بکوشیم و مراقب باشیم.

 امام جمعه شهرکرد افزود:  ماه رمضان ماه کسب معرفت است، بنابراین از مساجد و منابر و استفاده از برنامه‌های قرآنی و معرفتی و موعظهای غافل نشویم، الحمدلله درماه رمضان روحانیون و مبلغین در جای جای استان و کشور حضور دارند که از وجود آن‌ها نباید بی‌بهره باشیم و باید استفاده کنیم و معارف اسلامی را هر چه بیشتر افزایش بدهیم تا دل‌ها به نور ایمان و معرفت و عمل و تقوا روشن و روشن‌تر شود که ماه رمضان پایانش نورنیت خاص در دل‌های ما ایجاد شده باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  در ادامه به  ۱۸ اردیبهشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت:  مسئله موزه و میراث فرهنگی یک مسئله مهمی است و همه می‌دانید که یک نوع نگاه واحد در جهان به میراث فرهنگی نمی تواند حاکم باشد و در این که آثار گذشتگان و آن جایی که سخن از تاریخ است، باید همان گونه که هست حفظ شود اما همان گونه که هست باید حفظ شود

 امام جمعه شهرکرد تاکیدکرد:  متولیان میراث فرهنگی مراقب باشند و مردم هم رصد و مراقبت کنند که میراث فرهنگی آن گونه که هست حفظ و معرفی شود نه این که همراه با اعمال سلیقه باشد؛ یعنی ظالم، ظالم نشان داده شود و مظلوم، مظلوم نشان داده شود و جای این ها عوض نشود چرا که  ما حق تطهیر تاریخ را نداریم و تاریخ آن گونه که هست باید مثل آئینه شفاف در معرض دید مردم قرار بگیرد و مردم این آئینه را شفاف ببینند و عبرت بگیرند.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  تاکیدکرد: قرآن هم همین کار را کرده و ظالمین را معرفی کرده و تاریخشان را گفته و  مظلومین را معرفی کرده و تاریخ آن ها را هم گفته است تا آن چه که واقعیت و حقیقت هست و لازم بشریت است، گفته شود و جامعه از آن عبرت بگیرد.

 نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی جای قاتل و مقتول ، جای متجاوز و مدافع، جای مظلوم و ظالم عوض می شود که این تصرف در میراث فرهنگی است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  تصریح کرد: گاهی ما نمی‌خواهیم ظالم را ظالم نشان بدهیم مثلا به خاطر این که از ما است و ملی گرایی بر ما حاکم است و فلان پادشاه از ما و منسوب به ما و کشور ما است نمی‌خواهیم ظلم او برملا شود و تلاش داریم او را عادل و پاک جلوه بدهیم که این تصرف است؛ بنابراین ظالم ظالم است و من خودم باشم، ظالم هستم، برادرم باشد ظالم است، پدر باشد ظالم است از من باشد ظالم از من هم نباشد ظالم است و نباید ظالم را هرگز جای مظلوم نشاند و مظلوم را جای ظالم نشاند که متاسفانه گاهی در مسائل ملی گرایی این مسائل وجود دارد و تلاش می کنند با نگاه ملی گرایی جایگاه ها را عوض کنند که این روش قرآن و اسلام نیست.

 امام جمعه شهرکرد در ادامه به روز ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت اشاره و گفت: جمعیت از مقوله های بسیار مهم است که متاسفانه مورد بی‌مهری و غفلت قرار گفته است؛ امروز مسئله جمعیت حداقل برای کشور ما و پیروان مکتب اهل بیت و شیعه و محبان آل الله یک اصل  و مهم ضروری است اگر می خواهیم خدمت کنیم به مکتب اهل بیت باید مسئله جمعیت و ازدیاد نسل را جدی بگیریم چرا که آن کسانی که با مکتب اهل بیت عداوت دارند و با شیعه دشمنی دارند غیر از این عمل می کنند و متاسفانه برخی ها در اثر کج سلیقگی و برخی از سر تعمد غیر از این عمل می کنند که باید  مراقب باشیم.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  تاکیدکرد: جمعیت امروز از ضرورت های جامعه ما و پیروان مکتب اهل بیت است چرا که  باید برای امام عصر علیه السلام یاور تربیت کنیم و منتظران امام زمان را افزایش بدهیم تا پیروان این مکتب جایگاه خودشان را در عالم هستی و عالم بشریت داشته باشند.

 نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با اشاره به ۳۱ اردیبهشت روز اهداء عضو اهداء زندگی گفت: اهداء عضو اهداء زندگی است که از حسنات است و امروز به حمدلله در جامعه ما این مسئله جا افتاده که هر چه بیشتر روی اهداء عضو کار شود واقعا به بسیاری که قطعیت پیدا می کند از دنیا رفتن آن‌ها اعضا را اهدا کنند، به فرد حیات می بخشد و کار ارزشمندی است.

 امام جمعه شهرکرد در ادامه گفت: خطبه دوم و توصیه به تقوا رهنمودها و مواضع قرآنی مطرح می شد که رهنمود امروز قرآن برای ما این باشد که قرآن کریم تمام سعی و تلاش‌اش بر این است که ما را باورمند به امور مختلف تربیت کند. یکی از اموری که قرآن در تلاش است که ما را به این باور برساند آن است که مؤمن یقین داشته باش و این باور را در خودت نهادینه کن که هر چه در عالم اتفاق می‌افتد و هر چه برای تو از خیر و شر پیش می‌آید به اراده پروردگار است، این باور در تو تقویت بشود. عوامل و اسباب به جای خودش ولی پشت همه این عوامل و اسباب و در رأس آغاز و پایان این اسباب بدان اراده خدا حاکم است؛ بدان «ما شاء الله کان و ما لم یشأ لم یکن» بدان «لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ»

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام افزود: آیاتی زیادی در قرآن کریم این معنا را برای ما روشن می کند و به ما می گوید انسان تو خودت را از پدر و مادر ندان و خالق ما تو هستی؛ به ما می گوید آبی که از آسمان برای تو نازل می شود این آب را ما بر تو نازل می کنیم؛ به ما می گوید علف و گندم و میوه و امثال این ها را از کشاورز و زمین ندان ما هستیم که این ها را می رویانیم و در اختیار تو قرار می دهیم. به ما می گوید معاش و درآمد و حقوق و امثال این ها را از کار و قدرت خودت ندان، ما رازق هستیم؛ عزت بخش به شما ما هستیم و « وَ لِلَّهِ الْعِزَّهُ وَ لِرَسُولِهِ» جای دیگر دنبال عزت نباشید؛ به ما می گوید پیروز کننده در نبردهای نظامی، فرهنگی و اقتصادی ما هستیم تو وظیفه ات را انجام بده و به وظیفه ات عمل کن و مغرور هم نشو و هر چه ما بخواهیم همان می شود که آیات زیادی در قرآن در ارتباط با این مقوله هاداریم. 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در سوره مبارکه سجده آیه ۲۷ «أَ وَ لَمْ یَرَوْا أَنَّا نَسُوقُ الْماءَ إِلَی الْأَرْضِ الْجُرُزِ» زمین خشک را ما آب بر روی آن می رویانیم و این زمین برای تو انواع نیازمندی هایت را می رویاند و در اختیارت قرار می دهد « فَنُخْرِجُ بِهِ زَرْعاً تَأْکُلُ مِنْهُ أَنْعامُهُمْ وَ أَنْفُسُهُمْ أَ فَلا یُبْصِرُونَ» در سوره واقعه «أَفَرَأَیْتُم مَّا تُمْنُونَ» بحث خلقت و آفرینش، « أَفَرَأَیْتُم مَّا تَحْرُثُونَ » بحث کشت و زرع، « أَفَرَأَیْتُمُ الْمَاءَ الَّذِی تَشْرَبُونَ » مسئله آب. « أَفَرَأَیْتُمُ النَّارَ الَّتِی تُورُونَ» آتش و حرات و هر چه هست بدان اراده است، یادت نرود. در همه لحظات هر چی می خواهی از خدا بخواه و درب خانه غیرخدا نرو. بدان درست بندگی کنی او خوب بلد است اربابی کند و خوب بلد است پاسخ بدهد و خوب تو را مدیریت می کند. خودت را از مدیریت و تدبیر خدا خارج نکن و به غیر خدا خودت را نسپار. این یکی از باورهایی است که قرآن مدام و مستمر در تلاش است در وجود ما نهادینه کند. این نکته اول در توصیه به تقوا است.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام  در ادامه به یک نکته اجتماعی اشاره کرد و افزود: در همین رابطه من یک نکته اجتماعی خدمت شما عرض کنم.جامعه به هم پیوسته است؛ یک جامعه کاملا گره خورده با یکدیگر هستند. این جامعه اگر در اثر آسیب‌های اجتماعی یک گوشه‌ای از آن آسیب ببیند، همه جامعه آسیب می‌بیند. فساد فقط گریبان مفسد را نمی گیرد و گرفتار جامعه می‌شود و گریبان جامعه را می گیرد. انواع مسائلی که در فضای مجازی وجود دارد  فقط آن کسانی که در این فضاها وارد می‌شوند و این فضاها راترویج می‌کنند فقط آن‌ها ضرر نمی‌کنند و همه ضرر می‌کنند.

 امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: وقتی مصرف انواع مواد مخدر در جامعه ترویج پیدا کند، همه آسیب می‌بینند. در فساد اداری، فساد اقتصاد، فساد سیاسی که هر کدام این‌ها مصداق دارد که در یک فرصت مناسب مصدایق آن‌ها را بیان خواهم کرد، هر کدام از این‌ها رواج پیدا کند همه آسیب می‌بینند. راه چاره نیست؟ «وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ» همه ناظر باشیم و نظارت کنیم. همه در رخت بربستن فساد در جامعه تلاش کنیم. همه در سلامت ایمانی و اخلاقی در جامعه کمک کنیم. بی‌تفاوتی در جامعه اسلامی ممنوع. بی‌غیرتی ممنوع.در جامعه اسلامی همه غیرتمند و متعصب هستند و همه رصد می‌کند  و أمر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و همه با فساد مبارزه می‌کنند. این یک وظیفه عمومی است که همه نسبت به این معنا مسئولیت داریم. خدایی نخاسته کسی از این وظیفه غافل نشود که روز قیامت اگر بنا شد موأخذه بشوند همان کسانی هم که غافل شدند موأخذه می‌شوند؛ همان کسانی هم که سکوت کردند و حرف نزدند مأخذه می شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar