سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۱۹۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷- ۲۳: ۰۹
استاندار در سی و هفتمین نشست شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت با تاکید بر همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی استان با فعالان حوزه اقتصادی بخش خصوصی گفت: باید با حمایت کردن و تکیه بر توانمندی های داخلی استان زمینه ایجاد اشتغال و توسعه استان را فراهم کرد.
علی محمد احمدی افزود: در صورت مشاهده تخلف و مشکل تراشی بی دلیل از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی با مدیر متخلف برخورد می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی استان هم با انتقاد از همکاری نکردن مسئولان برخی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و وجود برخی معارضات محلی در اجرای طرح‌های عمرانی گفت: فساد و رانت در برگزاری مناقصات، رفع نکردن معارضات محلی پیش از اجرای طرح‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی، مشکلات بانکی و بیمه ای، تامین نکردن اعتبارات لازم از طریق اسناد خزانه از سوی دستگاه‌ها و داشتن مشکلات مالیاتی از مهمترین موانع پیش روی فعالان اقتصادی بخش خصوصی است که باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.
معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم با انتقاد از رعایت نشدن قوانین مناقصات و ترک تشریفات مناقصات توسط برخی دستگاه‌های اجرایی گفت: این شیوه‌ی برگزاری مناقصه موجب تضییع حقوق دولت و پیمانکار می‌شود.
سهمگین با بیان اینکه ضعف دستگاه‌های اجرایی در انجام مطالعات دقیق طرح‌های عمرانی، کنترل نکردن، ناقص بودن برآورد‌های اولیه، تامین نکردن زمین بلامعارض و تغییرات اساسی در حین اجرا موجب ایجاد اختلاف بین کارفرما و پیمانکار می‌شود: به تاخیر انداختن و به دارزا کشیدن زمان اجرا و در نهایت تعطیلی طرح‌های عمرانی و ایجاد بار مالی دوباره برای دولت از اجرای بدون مطالعه دقیق است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند این ضعف‌ها را رفع کنند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar