سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۱۹۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷- ۳۹: ۰۹
رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس:
رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس گفت: دانشگاه آزاد جز دانشگاه نسل سوم بوده و باتربیت دانشجویان کارآفرین ونوآور به ارتقای سطح کیفی و علمی جامعه می‌اندیشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج هرمزگان؛ مهدی باقری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: مهم ترین وجه شاخصه دانشگاه آزاد بعد از توسعه کمی در دهه سوم فعالیتش توسعه کیفی و ارتقای سطح علمی و تربیت دانشجویان کارآفرین و صاحب ایده‌ای است که بتوانند با توجه به سطح علوم و دانش خود به نیازهای بازار پاسخ بدهند.

وی افزود: دانشگاه در حال پشت سرگذاشتن دهه کیفی خود است و کیفی بخشی خدمات آموزشی یکی از اولویت‌هاست که بنا داریم تا رسیدن به نقطه ایده‌آل و کسب رتبه برتر جهانی همچنان بر سطح کیفی دروس و محتویات آموزشی بیافزاییم.

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس  با ذکر این که 28 واحد دانشگاه آزاد در سراسر هرمزگان فعال است، تاکید کرد: تکیه بر تجاری سازی و تبدیل علم به ثروت اولویت دیگر ماست که با توجه به این که 40 درصد جمعیت دانشجویی استان هرمزگان در حال حاضر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند فرصت‌های خوبی برای پژوهش و تحقیقات علمی فراهم کرده‌ایم.

باقری افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد در میان 200 دانشگاه معتبر جهان حائز رتبه خوبی است و جا دارد که تمامی واحدهای دانشگاهی برای رسیدن به شاخص‌های علمی تلاش مضاعفی نمایند.

این مقام مسؤول گفت: دانشگاه آزاد در دهه سوم فعالیتش به تربیت دانشجویان کارآفرین می‌پردازد تا علاوه بر رسیدن به توسعه پایدار، شاخص اشتغال‌زایی را نیز متحول کرده و با دارا بودن حدود 900 نفر پرسنل که شامل 340عضو هیات علمی و 560 کارمند در بخش‌های مختلف توانسته به توسعه اشتغال‌زایی و کاهش بیکاری بپردازد.

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس افزود: تولیدات علمی دانشگاه آزاد هرمزگان در سال 96، شامل تولید 462 مقاله علمی تحقیقاتی ISI و 11کتاب می‌باشد که در افق چشم‌انداز توسعه دانشگاه باید این آمار جهش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

باقری گفت: راه ‌ندازی شهرک فناوری آزاد(شفا) در جاده بندرعباس- میناب یکی از طرح‌های اقتصادی این مرکز علمی است که در مراحل اولیه عمرانی آن هستیم و با راه‌اندازی این شهرک سیلو و آزمایشگاه‌های تخصصی به طور رایگان در اختیار شرکت‌های دانش بنیان، مراکز و هسته‌های فناور قرار داده می‌شود تا بتوانند به کارهای تحقیقاتی و علمی بپردازند.

وی در پایان تاکید کرد: برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنایع استان یکی از ضرورت‌هایی است که هر هفته نشست‌هایی با مدیران صنایع برگزار کرده و با انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری سعی در ارتقای سطح علمی صنایع هرمزگان و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه در صنایع برای رفع مشکلات و معضلات استان هستیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: