سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷- ۵۴: ۰۶
مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: روحیه شهادت طلبی و اتحاد و انسجام لشگریان اسلام خرمشهر را آزاد کرد.

 روحیه شهادت طلبی، اتحاد و انسجام لشگریان اسلام خرمشهر را آزاد کرد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، حجت الاسلام ولی نظرپور در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در جمع کارکنان جهاد کشاورزی اردبیل  اظهار داشت: خرمشهر به مدت 575 روز در اسارت رژیم بعث عراق قرار داشت رژیمی که باپاره کردن قرارداد 975 الجزایر و تجاوز به مرزهای ایران اسلامی عملا ً کلیه معاهدات و قراردادهای بین المللی را زیر پا گذاشت و گفت چون عراق در آن موقع در موضع ضعف بود این قرارداد را قبول کرده است ولی  الان که در موضع قدرت است این قرار داد را به رسمیت نمی‌شناسد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان رشادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس را به دو قسمت قبل از آزادسازی خرمشهر و بعد از آزاد سازی خرمشهر تقسیم می‌کنند که این نشان از ارزش و اهمیت نظامی فتح خرمشهر و آزادسازی آن از دست رژیم متجاوز دارد.

وی بیان کرد: پاسداشت خون پاک شهیدان و حفظ ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس و انتقال روحیه جهادی و از خود گذشتگی به نسل‌های آینده باید به گونه‌ای باشد که هرگز این رشادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به فراموشی سپرده نشود.

نظرپور افزود: در طول تاریخ هرزمان که جنگی رخ داده است قسمتی از خاک پاک میهن اسلامی به تصرف بیگانگان درآمده است ولی در زمان حیاط نظام شکوهمند جمهوری اسلامی و هشت سال دفاع مقدس وجبی از خاک پاک کشور اسلامی به تصرف نیروهای متجاوز در نیامد و در نهایت با خفت وخاری و سرافکندگی به پشت مرزها رانده شدند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز اظهار کرد: رژیم بعث عراق پس از اشتغال خرمشهر به قدری استحکامات نظامی و موانع را در خروجی خرمشهر مستحکم کرد تا تحت هیچ عنوان ایران اسلامی نتواند مجددا ً آن را باز پس بگیرد و پس از اطمینان از استحکامات دفاعی گفت : اگر نیروهای ایرانی بتوانند خرمشهر را آزاد کنند من کلید بصره را به آنها می دهم.

حجت الاسلام اکبر اکبری افزود: در عملیات آزادسازی خرمشهر رزمندگان جهادگر در 4 قرار گاه فجر، قدس، نصر و فتح عملیات پشتیبانی از رزمندگان اسلام را انجام دادند و عملیات رزمی، مهندسی عملاً راه را برای آزاد سازی خرمشهر هموار کردند.

وی افزود: روحیه شهادت طلبی و اتحاد و انسجام لشگریان اسلام خرمشهر را آزاد کرد که الگوبرداری از حماسه‌ها، گذشت و فداکاری های رزمندگان اسلام و بخصوص سنگر سازان بی سنگر جهاد سازندگی در دوران هشت سال دفاع مقدس سبب شده است تا خانواده بزرگ کشاورزی خدمت در این بخش و افزایش تولید در محصولات کشاورزی و قطع وابستگی از اجانب شرق و غرب را ادامه جنگ هشت سال دفاع مقدس بدانند.

اکبری گفت: تامین امنیت غذایی و مبارزه با تحریم ها و ضرورت طراحی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی یکی از اساسی‌ترین روشهایی است که زحمتکشان بخش کشاورزی انجام آن را وظیفه خود می‌دانند.

در پایان این مراسم به دو نفر از همکاران به اسامی اکبر اکبری و رحیم بدری که در عملیات آزاد سازی خرمشهر حضور داشتند جوایزی اهداء شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar