سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷- ۴۲: ۰۱
کارشناس مذهبی گفت: گزاره‌های دینی متون اسلامی به ویژه قرآن مطابق با واقع است و هرروزه، علوم تجربی و طبیعی از حقانیت آنها پرده بر می‌دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی در گفت‌گو با خبرنگار ما با تسلیت رحلت حضرت خدیجه سلام الله علیها با اشاره به شبهه این که اسلام ویژه 1400 سال پیش است و برای موضوعات روز جامعه قابل استفاده نیست اظهار کرد: با توجه به اینکه اسلام آخرین دین است و از سوی خدا برای هدایت مردم جامعه آمده است شکی نیست، پس همیشه دین آخراز همه جهات برادیان دیگر و پیشین برتراست و اگر این چنین نوبود قطعا برای تکمیل احکام، قوانین و ... در دین اسلام از سوی خداوند دین دیگری می آمد.

وی عنوان داشت: دیگر ادیان و کتب آن ها در طول زمان مورد تحریف قرار گرفته اند که در تورات و انجیل نمونه های تحریف شده بارزی می باشد که امروزه قابل مشاهده است اما این درحالی است که هیچ تحریفی در کتاب قرآن ایجاد نشده است.

کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: در تاریخ و شناسنامه همه ادیان جز دین اسلام ناهماهنگی و برخی نقاط مبهم وجود دارد ولی این مهم در مورد دین اسلام صدق نمی کند.

حسینی تصریح کرد: قرآن در همه عرصه های زندگی راه و روش داشته و قوانین مشخصی را اعلام کرده است در حالی که معارف ادیان دیگربا براهین عقلی ناسازگار و شریعت آنها بسیارمحدود و فردی است.

وی افزود: گزاره‌های دینی متون اسلامی به ویژه قرآن مطابق با واقع است و هرروزه، علوم تجربی و طبیعی از حقانیت آنها پرده بر می‌دارد و با آنها مطابق است؛ در حالی که گزاره‌های متون ادیان دیگر با علوم و کشفیّات بشر امروز،ناسازگار و غیر قابل جمع است.

کارشناس مذهبی گفت: پس با گذشت 1400 سال همچنان قوانین اسلامی پاسخگوی نیازهای اساسی جوامع بشری است، چرا که قوانین آن توسط خداوند حکیم و خبیر پایه ریزی شده، خدا به تمامی نیازهای بشر علم و احاطه دارد و با توجه به آن، قوانینی وضع کرده است که برآورنده نیازهای اساسی او باشد.

حسینی بیان داشت: همان گونه که قوانین طبیعی مانند قانون جاذبه زمین کهنه نمی شود و با گذشت زمان خاصیت خود را از دست نمی دهد، دستورهای اخلاقی و فقهی اسلامی نیز رنگ کهنگی به خود نمی گیرد و مشمول مرور زمان نمی گردد.

وی گفت: در اسلام یک سری قوانین کلی و فراگیر وجود دارد که بر دیگر قوانین نظارت دارد، مانند قانون "لا ضرر" و "لا حرج" فقیه و حاکم اسلامی با بهره گیری از این گونه قوانین می تواند با فرایند تغییرات اجتماعی، قوانینی متناسب با آن تدوین کند.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: