سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۲۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷- ۲۵: ۰۹
استاندار هرمزگان گفت:در صورت رعایت نکردن الگوی درست مصرف آب در بندرعباس، تابستان امسال آب آشامیدنی در محلات این شهر نوبت بندی می‌شود.  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان، فریدون همتی در بازدید از سد شمیل و نیان با اشاره به کمبود منابع آبی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب افزود: بعلت کاهش ذخایر آب سد استقلال میناب، اکنون ۷۵ درصد از آب آشامیدنی مورد نیاز شهر بندرعباس از سد شمیل و نیان تامین می‌شود.

وی گفت: منابع سد استقلال میناب که در سال‌های گذشته به عنوان مهمترین منبع تامین آب آشامیدنی شهر بندرعباس محسوب می‌شد، تنها تا تیر ماه امسال پاسخگوی نیاز‌ها است.
وی افزود: با بهره داری از مرحله نخست آب شیرین کن صد هزار مترمکعبی بندرعباس تا پایان تیر امسال با ظرفیت تولید ۲۰ هزار مترمکعب آب در شبانه روز، بخشی از کمبود آب آشامیدنی شهر بندرعباس جبران می‌شود.
استاندار هرمزگان گفت: این طرح در سال ۹۸ به بهره برداری کامل می‌رسد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان نیز گفت: اکنون ذخیره سد شمیل و نیان ۱۰ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۰ درصد کاهش دارد.
هوشنگ ملایی افزود: اکنون از ۵ حلقه چاه برای تامین آب آشامیدنی شهر بندرعباس در حاشیه این سد استفاده می‌شود و ۷ حلقه چاه دیگر نیز تا دوماه آینده به بهره برداری می‌رسد.
وی گفت: سد استقلاب میناب دارای ۴ میلیون مترمکعب ذخیره مفید است.
بیش از ۱۸ سال خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵ حلقه چاه آب آشامیدنی، ۱۸ دهنه چشمه و قنات، ۱۰۰ حلقه چاه و کاهش آب ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است.
از ۷۴ دشت موجود در هرمزگان همه آن‌ها با کمبود منابع ورودی روبرو هستند و ۳۸ دشت نیز به عنوان دشت‌های ممنوعه معرفی شدند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar