سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۵۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷- ۲۵: ۰۹
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیگیری مداوم عملیات مرمت و احیای سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل در حال تکمیل است.

عملیات مرمت و احیای سرای «وکیل» بازار تاریخی اردبیل در حال تکمیل است

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، نادر فلاحی صبح امروز در بازدید از عملیات مرمت و بهسازی سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل تصریح کرد: سرای وکیل یکی از بخش های قدیمی بازار تاریخی اردبیل بوده و به دلیل فرسودگی بنا اغلب واحدهای تجاری آن راکد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید به اهمیت بازار تاریخی اردبیل در رونق اقتصادی این شهر و به عنوان یکی از جاذبه های شاخص گردشگری اضافه کرد: مرمت و احیای بخش های مختلف بازار در سال های اخیر آغاز شده بطوریکه در سرای وکیل نیز عملیات آغاز مرمت به 16 سال قبل بازمی گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: در 16 سال گذشته در مقطعی مرمت این بخش از بازار انجام شده و در مقطعی راکد مانده اما از دو سال قبل مجددا آغاز شده است.

به گفته فلاحی با اتمام مرمت سه رواق از سرای وکیل، عملیات مرمت رواق چهارم در حال اجرا است که با بررسی صورت گرفته موانع مرمت در کوتاه مدت رفع شده و کف سازی به پیمانکار سپرده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در واقع با پی ریزی و بهسازی این رواق، سرای وکیل مجددا فعال شده و زمینه فعالیت 70 دهنه مغازه فراهم می شود.

نادر فلاحی خواستار همکاری و مشارکت بازاریان در اجرای این مهم شد و تاکید کرد: نظارت مستمر بر عملیات مرمت انجام می شود تا در صورت امکان همزمان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در استان اردبیل بتوان از این مجموعه بهره برداری کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar