سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۵۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷- ۰۴: ۱۲
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی:
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت: روز قدس مربوط به مستضعفین وجهان اسلام است و همه آنهایی که عدالت خواه و آزادی خواه هستند فلسطین را متعلق به خود می دانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام استان در راهپیمایی روز قدس در جمع مردم قاینات اظهارکرد: امروز مسئله فلسطین در حساس ترین زمان خود قرار دارد.

وی افزود: امروز مبارزات مردم فلسطین 100 ساله شده است و 39 سال از راهبرد تاریخی امام عزیز فرمان استراتژیک روز قدس می گذرد.

 سردار قاسمی ادامه داد: روز قدس متعلق به مردم فلسطین و جهان اسلام  نیست و روز قدس مربوط  به مستضعفین وجهان اسلام است و همه آنهایی که عدالت خواه و آزادی خواه هستند فلسطین را متعلق به خود می دانند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در ادامه اظهارکرد: در قرآن آمده است که وعده های الهی تحقق پیدا خواهد کرد و مبارزین حقیقی، مومنین حقیقی و آنهایی که در صراط حق ایستادگی می کنند پیروز هستند و با توجه به این موضوع ما تحلیل می کنیم که قطعا فلسطین پیروز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع فلسطین و طولانی شدن این مسئله گفت: عامل اصلی طولانی شدن این مبارزه و چالش جهانی صهیونیست است.

قاسمی ادامه داد: صهیونیستی که امروز هم بر آمریکا و هم بر اروپا و هم بر اسرائیل سیطره انداخته است و طراح این نقشه هم استعمار پیر انگلیس بود که موضوع اسلام و منطقه اسلامی را برای مدتهای طولانی دچار چالش کرد.

وی با بیان این که مردم فلسطین از آغاز مبارزه با استثمارگری و سلطه گری جهان خواران به ویژه غرب و آمریکا مواجه بودند گفت:هیچ گاه مردم فلسطین رضایت به اشغال سرزمین های خودشان را ندادند.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) تصریح کرد: عملکرد رژیم قدس یک عملکرد استکباری ، درنده خویی ، تجاوز گری و وحشی خویی است که به رژیم کودک کش مشهور شده است.

وی مبارزه با طاغوت در اسلام یک تکلیف دانست  وگفت: رژیم صهیونیستی یک الگوی طاغوتی است وتکلیف همه انبیاء  واولیا و ائمه معصومین و مردم حق جو ، اصلاح طلب و صالح این است که به دنبال پیروزی حق و نابودی باطل بودند.

 قاسمی گفت: مبارزه با طاغوت یک تکلیف شرعی و دینی و یک مبارزه دائمی است که ملتها و دولت ها باید آن را دنبال کنند .

امروز مسئله فلسطین به یک پیام آزادی خواهانه تبدیل شده است

وی افزود: طی 100 سال گذشته این ملتها بودند که از مردم  فلسطین حمایت کردند و متاسفانه این دولتها بودند که به مردم فلسطین خیانت کردند . دولتها عموما یا سکوت کردند و یا از رژیم صهیونیستی حمایت کردند و یا هزینه های اسرائیل غاصب را پرداختند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: قبل از انقلاب اسلامی مسئله قدس به فراموشی می رفت و بسیاری از سران کشورهای عربی سکوت کرده بودند و یا پشت صحنه از دولت اسرائیل غاصب حمایت می کردند و امروز هم نقشه استکبار این است که مسئله فلسطین در تاریخ به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: امام مسئله فلسطین را زنده کردند و حیات مجدد به فلسطین بخشیدند و مسئله فلسطین امروز در صدر جهان اسلام قرار دارد.

سردار قاسمی ادامه داد: امروز مسئله فلسطین به یک پیام آزادی خواهانه، حرکت آزادی خواهانه و به یک جنبش مردمی و به یک حرکت حق طلبانه تبدیل شده است.

وی گفت: روز قدس یوم الله است چرا که در سراسر دنیا همه نمازگزاران به سوی میعادگاهها ومصلی ها و مساجد در حرکت هستند و امروز مردم فلسطین علی رغم حلقه های امنیتی به سوی قبله اول مسلمین در حرکت هستند.

قدس مسئله سیاسی دنیای اسلام است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: مسئله قدس یک مسئله الهی جهانی و یک مسئله سیاسی جهانی است و مسئله قدس مسئله سیاسی دنیای اسلام است.

وی گفت: قدس متعلق به اسلام است، قدس پایگاه اسلام است و همه مسلمانان تکلیف دارند که به هر شکلی که می توانند از قدس حمایت کنند .

قاسمی اضافه کرد: امروز مردم فلسطین تنها نیستند و قریب به 1/5 مسلمان حامی مردم فلسطین هستند.

وی خاطرنشان کرد: مسئله احیاء ساخت مسجد الاقصی و ایستادن در مقابل متجاوزین تکلیف همه مسلمانان جهان اسلام خواهد بود.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با بیان این که امام به مبارزات مردم فلسطین جهت داد و آن را جهانی کرد گفت: هر آنچه استکبار غرب و اسرائیل بر سر ایران می آورد به دلیل حمایت های بی شائبه و بی دریغ ملت ایران و رهبر ایران از مردم مظلوم فلسطین است .

وی گفت: امروز ملتهای جهان چه شیعه و چه سنی و همه مذاهب مسئله قدس  وحمایت از قدس را وظیفه خود می دانند و نجات قدس برای جهان اسلام یک مسئله اصلی است و آرمان همه مردم و مسلمانان دنیا آزادی  فلسطین از چنگال صهیونیست است .

روز قدس روز بیداری ملتها و دولتهای خفته است

سردار قاسمی گفت: روز قدس روز بیداری ملتها و دولتهای خفته است ومسئله قدس در سرتاسر دنیا برای جوانان الگوست ومبارزات جوانان فلسطینی برای جوانان جهان اسلام الگوست .

وی بیان داشت: امروز ظلم ستیزی مسئله اول مسلمانان جهان است و 8 سال است که مسئله فلسطین به حاشیه رفته است و استکبار جهانی با طرح توطئه داعش انحرافی را در ذهن ها ایجاد کرد و با این مسئله می خواست فلسطین به فراموشی سپرده شود  تا استکبار جهانی به راحتی بتوانند هر بلایی را بر سر مردم فلسطین بیاروند واین توطئه هم شکست خورد .

قاسمی گفت: امروز اسرائیل در حال استراحت است و کشورهای عربی و داعش کارهای او را انجام می دهند و اتاق فکر غرب به این نتیجه رسیده است که حامیان فلسطین و حمایت کنندگان می توانند کشورهای حاشیه خلیج فارس باشند و اینها در مقابل جبهه مقاومت قرار بگیرند و این توطئه جدید آمریکا در حمایت از اسرائیل غاصب کشورهای منطقه را ساماندهی می کند و تلاش آمریکا این است که اسرائیل حفظ شود.

وی افزود:کشورهای عربی قربانی صهیونیست هستند و آنها را در مقابل ایران قرار داده اند و ملتهای اسلامی بیدار شده اند و این توطئه با تدبیر راهبردی مقام معظم رهبری خنثی خواهد شد .

سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود گفت: چرا هجمه ها بر علیه ایران شده است و اسرائیل و مستکبرین برعلیه ایران موضع گیری می کنند؟

وی افزود: چون ایران مرکز احیای قدس و مرکز بیداری اسلامی است و مرکز مبارزه و مقاومت است و حمایت معنوی از فلسطین و لبنان و خط جبهه مقاومت دارد و تلاش استکبار این است که این خط جبهه مقاومت را از حمایت معنوی و نفوذ معنوی ایران خارج کند ودرحالی که  نفوذ معنوی ایران در قلب اروپا و آمریکا و آفریقاست .

وی گفت: وظیفه ما این است که در مقابل هجمه دشمن باید مسائل قومی و قبیله ای کنار گذاشته شود و اتحاد حقیقی و منسجم بین مسلمانان به وجود آید. وحدت حول محور رهبری و ولایت فقیه ایجاد شود و مبارزه با  تروریسم ، مقاومت وایستادگی، بیداری ملت های اسلامی و مبارزه مردم فلسطین در اولویت قرار گیرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar