سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷- ۱۹: ۰۹
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل،
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در بعضی از رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی و کارشناسی تا ۵۰ درصد شهریه را تخفیف می‌دهد.

دانشگاه آزاد اردبیل تا ۵۰ درصد تخفیف شهریه می‌دهد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، اسحق رسولی یکی ازسیاست های این دانشگاه این است که مبادا کسی به خاطر عدم توانایی در تامین شهریه از تحصیل باز ماند و بر این اساس شهر یه را در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در رشته هایی مانند ادبیات، علوم تربیتی و بعضی از رشته های مهندسی تا 50 درصد تخفیف می دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 14 هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد استان مشغول تحصیل هستند، اظهار کرد: این دانشجویان در شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، گرمی و بیله سوار مشغول تحصیل می باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه دانشجویان در 320 رشته پزشکی و غیر پزشکی در دانشگاههای آزاد استان مشغول تحصیل هستند، بیان کرد: 420 نفر در این دانشگاه عضو هیات علمی هستند.

وی اضافه کرد: این دانشگاه هم اکنون در 23 رشته غیر پزشکی تا مقطع دکترا دانشجو می پذیرد که سهم دانشگاه آزاد واحد پارس آباد یک رشته، دانشگاه آزاد واحد خلخال سه رشته و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل 19 رشته تحصیلی می باشد.

رسولی گفت: رویکرد امروز دانشگاه آزاد اسلامی صرفا بحث آموزش نیست بلکه حل مسائل و مشکلات روز جامعه است و سعی دارد بیشتر با در نظر گرفتن نیازهای روز باری از دوش جامعه بردارد و فعالیت در حوزه های کارآفرینی، پژوهش، فناوری و مسائل فرهنگی و اجتماعی از جمله آنهاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پاسخ به این سوال که چرا ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد کاهش یافته است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر منافع ملی را در نظر می گیرد و در پی حل مشکلات جامعه در حد توان خود است وبه دنبال اضافه کردن مشکلات در جامعه نیست.

وی اظهار کرد: وقتی زیرساخت های لازم برای اشتغال فارغ التحصیلان در جامعه مهیا نیست و فردی با مدرک تحصیلی دکترا بیکار است جذب بیشتر دانشجو در مقطع دکترا معقول به نظر نمی رسد.

اسحق رسولی ادامه داد: آنچه در حوزه علم و آموزش باید مورد توجه قرار گیرد کیفیت و کارآمدی است که دانشگاه آزاد اسلامی توجه خاصی به این مقوله دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar