سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۵۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷- ۴۵: ۰۹
فناوران مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل موفق به ثبت دو اختراع جدید شدند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: این اختراع ها شامل محلول گیاهی التیام دهنده التهاب ریه و برونش و تسکین دهنده سرفه های حاد و مزمن و پماد گیاهی التیام دهنده التهاب پوستی زخم بستر و کاهنده درد و سوزش است.

وی به صدور گواهینامه اختراع برای این دو محصول از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک اشاره و خاطرنشان کرد: این دو اختراع توسط سعید ناصری و سیده سیمین دخیل پور از فناوران شرکت "شفا درمان پاک داروی سبز" مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل به ثبت رسیده است.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: محصولات ثبت شده، جزو طرح های فناورانه این مرکز و مورد حمایت جهاددانشگاهی می باشد که پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح به عنوان محصول دانش بنیان قابلیت بهره برداری عمومی خواهند داشت.

محمدی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با ارائه امکانات لازم، حمایت های مناسبی از شرکت های فناور و دانش بنیان جهت رشد علمی و پژوهشی به عمل می آورد تصریح کرد: 15 شرکت فناور با طرح های متعدد در این مرکز مجوز استقرار دریافت کرده اند که بخش عمده ای از آن ها در حال تبدیل شدن به دانش بنیان می باشند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar