سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷- ۴۷: ۰۰
فرماندار هریس خبر داد
فرماندار هریس در جلسه شورای حفاظت از منابع آب از برخورد قانونی با حفر چاه های غیرمجاز خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی تاکنون 168 حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان پر شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، علی محمودی، اظهار داشت: با انسداد این تعداد چاه غیرمجاز در شهرستان هریس، بیش از 650 هزار متر مکعب در مصرف آب زیرزمینی صرفه جویی شده است.
وی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 19 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان پر شده است که 74 هزار مترمکعب صرفه جویی در منابع آب زیرزمینی را در پی داشت.
محمودی با بیان اینکه هیچ گونه حاشیه امنی برای کشاورزانی که از طریق چاه های غیرمجاز مبادرت به کشت یا فروش آب می کنند وجود ندارد، گفت: هر لحظه امکان شناسایی و انسداد این چاه ها وجود دارد و کشاورزان دارای چاه مجاز هم باید در اسرع وقت نسبت به نصب کنتور هوشمند اقدام کنند.
وی ادامه داد: در صورت تخلف و عدم نصب کنتور هوشمند برق مصرفی تمامی چاه های مجاز و غیرمجاز قطع می شود.
فرماندار هریس یاد آور شد: نیروهای گشت و بازرسی شرکت آب منطقه ای هریس به صورت شبانه روزی در راستای حفاظت از منابع آبی، برخورد با حفر چاه های غیرمجاز و اضافه برداشت از چاه های مجاز در آماده باش کامل هستند و همه دشت ها نیز رصد می شود.
وی افزود: تعداد 14دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های مجاز شهرستان نصب و52 واحد نیز در مرحله عقد قرارداد نصب کنتور هوشمند هستند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: