سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۲۶۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷- ۰۸: ۰۰
حجت السلام آقا تهرانی:
حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی از اساتید حوزه و دانشگاه در دومین کلاس اخلاق که در جمع پاسداران سپاه انصار المهدی (عج) برگزار شد به توحید در خالقیت و ربوبیت اشاره کرد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان :حجت الاسلام آقا تهرانی گفت توحید در خالقیت در آیات سوره واقعه که اشاره به زراعت ،آتش گرفتن درخت،خلق انسان از نطفه ،قرار دادن مرگ در بین مردم ، عجز انسان از نجات هم نوع خود از مرگ می توان مثال زد.

 استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد ، آثار توحید ربوبیت تکوینی شفای مریض، رزق و روزی دادن به مخلوقات است.

حجت الاسلام آقا تهرانی در اشاره به توحید ربوبی تشریعی گفت : قانونگذاریکی است آن هم خداست ، حتی امام و پیامبر خدا هم نمتوانند قانونگذاری بکنند مگر به اذن خداوند متعال باشد .

وی در ادامه افزود در اطاعت خدا هم باید موحد باشیم همان خدایی که می فرماید از پیامبر و اولی الامر هم اطاعت کنیدو در ادامه به توحید در اطاعت ،ولایت ، محبت و توکل توصیه کرد وگفت اصل کمال انسانی در توحید است.

حجت الاسلام آقا تهرانی گفت دو نوع شرک وجود دارد، شرک جعلی به پرستش آشکار بت و بت پرستی و شرک خفی را ریا ،دروغ ،تهمت، زنا را از آثار شرک خفی عنوان کرد .

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar