سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۲۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷- ۱۶: ۱۲
«مغز تو معرکه است» به کودکان و بزرگسالان کمک می‌کند تا با شیوه‌های عملکرد مغز کودک و بهبود آن آشنا شوند و به بازی های فردی و جمعی از منظر دیگری نگاه کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از روابط عمومی انتشارات فنی ایران(کتاب های نردبان)، جوآن دیک نویسنده این اثر در کتاب خود به سوال های مهمی پاسخ می دهد. او پس از ذکر کاربردهای اولیه مغز یعنی فکر کردن، یادگیری و درک  و بیان ساختار فیزیکی آن شیوه های رشد و تقویت عملکرد مغز را نام می برد. «مغز تو معرکه است» به کودکان می آموزد منشا احساسات و حس های آنها کجاست و شیوه مدیریت آن چگونه است. همچنین درباره تاثیرات انام اشتباهات بر تقویت یادگیری سخن می گوید.

در بخشی از این اثر می خوانیم: «یادگرفتن کارهای جدید باعث می‌شود ارتباط‌های بیشتری بین عصب‌ها ایجاد شود. این ارتباط‌های بیشتر باعث می‌شوند عصب‌ها پیام های بیشتری ارسال و دریافت کنند. این ارتباط ها موجب می شود بخشی از مغزت کش بیاید و انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند و بنابر این اطلاعات و ایده‌های بیشتری را در خود نگه دارد.»

تصویرگر این اثر سارا آکرلی است. او به عنوان مولف دیگر این اثر به ترسیم موقعیت هایی که کودک باید در آنها قرار بگیرد اشاره کرده است. در این تصاویر با بازی‌های جمعی در دل طبیعت و با دوستان روبرو می شویم. کتابخوانی، ورزش و آموختن مهارت‌های خلاقانه دیگر نکاتی است که در این تصاویر دیده می شود. در هیچ کدام از این صفحات با تصویر تکنولوژی و ضرورت وجود آن در زندگی کودک روبه‌رو نمی‌شویم.

این کتاب با خریداری حق انتشار در ایران و به ترجمه مریم رضا زاده با قیمت ۷ هزارتومان برای مخاطبان ۹ تا ۱۲ سال منتشر شده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar