سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۷۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷- ۳۷: ۰۵
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور :
نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور، استان کرمان را یکی از استان‌های منظبط در امر وقف در کشور برشمرد و گفت: برخی می‌گویند تمامی پول‌های بقاع و موقوفات به تهران برده می‌شود که صددرصد دروغ است بلکه هر کدام جداگانه کنترل و ثبت سامانه می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان؛ حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل اوقاف استان کرمان اظهار داشت: شما می‌دانید ملت ایران با رهبری امام راحل راه اسلام، اهل بیت (ع) را انتخاب کرد و بعد از ایشان فرزند خلفش مقام معظم رهبری به عنوان چراغ راه را ترسیم و هدایت می‌کند.
وی گفت: ما در این انتخاب هیچگونه شک و شبه‌ای نداریم، زیرا سعادت و سرافرازی ایران در راهی است که امام تعیین کرده است.
محمدی افزود: می‌دانید دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران علی الخصوص سران حکام آمریکایی و سران جلاد صهیونیستی دروغ می‌گویند که ملت ایران را دوست دارند آنان دشمنان ایران هستند.
وی ادامه داد: دلیل آن مشکلاتی است که برای ملت ایران بوجود می‌آورند و این بهترین دلیل دروغگویی آنان است.
محمدی بیان داشت: یکی از برنامه‌های حساب شده آنان در فضای مجازی و ماهواره‌ها مایوس کردن مردم نسبت به آینده و گذشته انقلاب اسلامی است.
وی عنوان کرد: به دشمنان می‌گوییم شما کور خوانده اید و اشتباه می‌کنید همچنان که در گذشته اشتباهات فاحشی داشتید، مردم به وعده‌های خدا اعتماد صددرصد دارند و خداوند همانطور که در این ۴۰ سال مردم را یاری کرده در ادامه راه هم یاور مردم خواهد بود.
نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: لذا امید به لطف خدا داریم و مردم هم به این امید اعتقاد دارند گرچه برخی از مسئولین خسته شده اند و به دنبال شریک می‌گردند، ولی این مردم همچنان پای کار هستند و تا آخر برای دفاع از انقلاب اسلامی ایستاده اند.
محمدی تصریح کرد: حجت الاسلام والمسلمین قاسمی زاده از مدیران امین و پاکدست بوده و انصافا در این مدت با امانت داری و رعایت مسائل شرعی و مراقبت از اموال وقف و امامزادگان اجازه سواستفاده به کسی نداده است.
وی استان کرمان را یکی از استان‌های منظبط در امر وقف در کشور برشمرد و گفت: برخی می‌گویند تمامی پول‌های بقاع و موقوفات به تهران برده می‌شود که صددرصد دروغ است بلکه هر کدام جداگانه کنترل و ثبت سامانه می‌شوند.
محمدی بزرگترین اختلاف ملکی بین اوقاف و منابع طبیعی را یک میلیون و ۵۰۰ هکتار برشمرد و افزود: که باپی گیری‌های مجدانه یک میلیون و ۲۰ هکتار آن تعیین تکلیف شده است.
وی با اشاره به اینکه می‌بایست ۱۷۰ هزار سند رسمی گرفته می‌شد، اذعان داشت: از سال ۱۳۱۰ تا پایان سال ۱۳۸۸، ۶۵ هزار سند و از سال ۱۳۸۹ تا پایان سال ۹۶، ۷۰ هزار سند رسمی موقوفات گرفته شده است.
محمدی ادامه داد: براساس منویات مقام معظم رهبری موقوفات باید در راستای علم و فن آوری باشد که هم در اقتصاد کشور و هم در اشتغال و رشد می‌تواند موثر واقع شود.
وی به جایگزینی حجت الاسلام والمسلمین قاسمی زاده اشاره کرد و اذعان داشت: وی بار‌ها اعلام استعفا نمود که موافقت نشد، ولی این بار به خاطر مسائل خانوادگی و کسالت این استعفا مورد قبول واقع شد که با شور و مشورت به حجت الاسلام والمسلمین تدینی رسیدیم که وی به موقوفات اشراف کامل دارد و اهل تعامل، صبر و استقامت در مشکلات و سختی‌ها است.

محمدی بیان کرد: باید در مجموعه اقتصادی وقف بیش از گذشته مدیریت کرد تا بتوان از قبل نیات واقفین به مردم خدمات داد و ما با خدای خود عهد بستیم طبق نیات واقفین و قوانین شرعی عمل کنیم.لازم به ذکر است: در این مراسم از زحمات حجت الاسلام والمسلمین قاسمی زاده مدیرکل سابق اداره اوقاف قدردانی و حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل تدینی به عنوان مدیر جدید معرفی شد.

همچنین از دو کتاب با عنوان‌های “آثار اجتماعی وقف” و “امامزاده محمدبن ابراهیم مجاب” با تالیف حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسمی زاده رونمایی شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar