سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۲۸۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۷- ۱۱: ۰۹
سردار سلامی:
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ امروز جنگ آتش‌ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می‌توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد.
به گزارش خبرگزاری بسیج ، سردار حسین سلامی عصر امروز در مراسمی که به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی برگزار شد، گفت: اساتید، مروجان علم و سازندگان بنای اندیشه و تفکر در جامعه هستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بزرگی یک ملت را به وسعت تفکر، اندیشه و میدان آرمان‌های او و نه وسعت جغرافیایی و امکانات مادی‌اش دانست و افزود: اگر جامعه‌ای دارای آرمان‌های بزرگ، اندیشه‌های متوالی، تفکر ژرف، ذهن‌های وسیع و مکتب و دشمن بزرگ باشد، بزرگ است و ما می‌توانیم ادعا کنیم که همه این بزرگی‌ها را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اساتید انقلابی و مؤمن ما این است که بنیادها و استوانه‌های مستحکم ذهن و قلب جامعه را بسازند زیرا اساتید قدرت نفوذ معنوی و تکثیر در اندیشه و ترویج الگو و مدل ایفای نقش برای بخش زیادی از جامعه را دارند و امروز انقلاب ما بیش از هر زمان دیگری به استحکام در بنیان‌های تفکر و باور خود نیازمند است.

سلامی تأکید کرد: هرچه زمان می‌گذرد، انقلاب ما بزرگ‌تر می‌شود و هرچه بزرگ‌تر می‌شود، سطوح تماس او با دشمن بیشتر می‌شود و هرچه انقلاب عمیق‌تر پیش می‌رود، چالش‌ها متنوع‌تر و میدان پیچیده‌تر می‌شود، رابطه بین این چالش‌ها، فضایی غیرخطی و غیرقابل‌پیش‌بینی برای ما ایجاد می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دلیل بزرگی مشکلات انقلاب را بزرگ بودن خود انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: از لحاظ جغرافیایی روزگاری تمام حواس دشمن بر قلب این سرزمین متمرکز بود؛ درست مثل یک مسابقه فوتبال، دیشب دیدید که تمام توان حریف بر دفاع ما متمرکز بود و دروازه ما مدام تهدید می‌شد و زمانی که توپ را در میدان حریف به گردش در آوردیم، دروازه آنان تهدید می‌شد؛ در واقعیت نیز این مسیر را پیموده‌ایم.

وی اضافه کرد: بزرگترین هنر انقلاب اسلامی این بوده است که توانسته در مقطعی از زمان نقطه تمرکز را تغییر بدهد، یعنی اگر در یک مقطعی تمام ارکان قدرت دشمن بر ما متمرکز بود و آتش‌های دشمن بر قلب این سرزمین فرود می‌آمد، امروز ما از فضای جغرافیایی مرزها گذشته‌ و در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته‌ایم تا به حسب مقیاس جغرافیایی فضاهای وسیعی را تحت کنترل در آوردیم و میدان‌های جنگ را به مسافت دور دست منتقل کردیم، این بزرگ شدن انقلاب است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما روزگاری فاقد یک قدرت نظام یافته بودیم؛ هیچکس به ما کمک نمی‌کرد و علیه ما یک جنگ بزرگ با دامنه‌های جهانی به راه انداختند؛ اظهار کرد: هنر انقلاب این بود که سطح قاعده قدرت را افزایش داد و دشمن را در میدان‌های وسیع درگیر کرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در لبنان صاحب قدرتی به نام حزب‌الله هستیم که با هویت انقلابی شکل گرفته و می‌تواند موازنه میدانی و سیاسی را در شرق مدیترانه جا‌به‌جا کند و بازدارنده‌‌ای مطمئن برای انقلاب و نظام باشد و وقتی این قدرت ایجاد می‌شود دامنه آرمان‌های اسرائیل کوچک می‌شود و مجبور به گسترش قاعده قدرت دیدارهای بتونی می‌شود تا از نفوذ یک عنصر فلسطینی یا لبنانی جلوگیری کند؛ این یعنی محبوس کردن دشمن در یک جغرافیای کوچک.

وی با اشاره به ساخته‌ شدن قدرت در سوریه بیان کرد: وقتی رژیم صهیونیستی تجلیات ظهور این قدرت را می‌بینید و لهجه‌های متنوعی از پاکستان، هند، یمن، ایران و افغانستان به گوشش می‌رسد، می‌فهمد که یک قوه بین‌المللی اسلامی در نزدیکی مرزهایش شکل گرفته‌ است که آمریکا و اروپا در مقابل گسترش آن عاجزند.

سردار سلامی با اشاره به شاخته شدن قدرت در عراق و تحولات بر خلاف منافع راهبردی آمریکا تاکید کرد: دشمن در فضای عملیات روانی بسیار مهیب و هراسناک نشان داده می‌شود و هنر امام و رهبر عظیم‌الشأن ما این بوده که توانسته‌اند حقیقت این قدرت را از مجاز آن تفکیک کنند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز جنگ بر سر این است که ما دشمن را بزرگ ببینیم و خود را کوچک اظهار کرد: از لبنان و سوریه تا عراق و یمن، با آن همه فقر نشانه ظهور یک قدرت را می‌بینید که به نام اسلام مقاومت می‌کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما موازنه را برهم زده و قدرت‌سازی کرده است خاطرنشان کرد: هنر دیگری که رهبران ما در انقلاب داشته‌اند، این بوده که توانسته‌اند قاعده‌های نبرد را تعیین کنند و موازنه‌ها را تغییر دهند و به همین دلیل است که دشمنان بیش از هر زمان دیگری منابع و امکانات خود را به میدان آورده‌اند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: آمریکایی‌ها خودشان گفته‌اند که تفاوت ما با نظام جمهوری اسلامی این است که ما جنبه‌های استاتیک‌مان بهترین است، درست هم می‌گویند، از لحاظ فیزیک قدرت همه دنیا یک طرف است و آمریکا یک طرف و بودجه نظامی‌شان جمع بودجه نظامی کل دیگر کشور‌های جهان است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکا نمی‌توانند این قدرت را به منفعت تبدیل کند یادآوری کرد: ایرانی‌ها بدون استفاده از هیچ جنبه فیزیکی قدرت میدان ایجاد می‌کنند اما آنها 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه می‌کنند و به اعتراف رئیس جمهورشان هیچ منفعتی نمی‌برند.

وقتی اسرائیل پایگاه تیفور سوریه را زد، شاید هفته‌ها خواب از چشم سران اسرائیل ربوده شده بود، آنقدر که آمریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسرائیل به عنوان یک عکس‌العمل علیه آمریکاست، میخواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن‌ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می‌شود؛ هم آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به رهبران بزرگ انقلاب ما تفکر راهبردی، ژرف‌اندیشی، دشمن‌شناسی و قاعده‌شناسی در میدان نبرد هدیه می‌دهد و دشمنان به تدریج از عقل راهبردی تهی می‌شوند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: کشوری مانند آمریکا هزینه می‌کند اما قادر نیست جریانات سیاسی را مدیریت کند و نتوانست استراتژی خود را به ابزارش منتقل کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خیلی‌ها مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می‌دانند بیان کرد: ما عکس این را می‌گوییم‌‌‌؛ دشمن همه ظرفیت‌های خود برای جنگ را از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است اما فرسوده شده و روزی می‌رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می‌گوییم حیف که آن زمان ما نمی‌دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.

وی اضافه کرد: چند سال پیش در محیط عملیات روانی تصوری ساختند که قدرت‌های دنیا می‌خواهند به سوریه حمله کنند و سوریه با خاک یکسان می‌شود اما وقتی وارد شدند بسیار مضحک عمل کردند، رفتارهای آمریکا با کره‌شمالی را ببینید، همین رئیس جمهور آمریکا که می‌خواهد آمریکا را به موقعیت اولیه جهانی‌اش تبدیل کند مجبور شد در یک فضای برابر با رئیس جمهور کشوری ضعیف مذاکره کند، اگر آمریکا قدرتمند بود آیا این فضای مذاکره‌اش با آمریکای شمالی می‌بود؟

جانشین فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: وقتی اسرائیل پایگاه تیفور سوریه را زد، شاید هفته‌ها خواب از چشم سران اسرائیل ربوده شده بود، انقدر که آمریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسرائیل به عنوان یک عکس‌العمل علیه آمریکاست، میخواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن‌ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می‌شود؛ هم آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم تاکید کرد: ما امروز فوق‌العاده قدرتمندیم، میدان‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم در زمانی که بسیار ضعیف‌تر از امروز بودیم و دشمن بسیار قوی‌تر از امروز بود و این موفقیت 40 ساله را در عرصه‌های نابرابر فراموش نمی‌کنیم.

وی دلیل عدم وقوع جنگ را قدرتمندی ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمن می‌خواهد با کاهش و قطع نفوذ منطقه‌ای انقلاب دوباره میدان تمرکز را اینجا قرار دهد اما فراموش نکنید اینکه شما به دشمن نزدیک‌تر شوی بسیار آسان‌تر از زمانی است که می‌ایستید تا دشمن به شما نزدیک‌تر شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه دشمن وقتی به ما حمله می‌کند که به دست خود ضعیف شده باشیم افزود: دشمن دست گذاشته‌ است روی نفوذ منطقه‌ای ایران و بعضی دوستان هم فکر می‌کنند اگر ما در این زمینه کوتاه بیاییم همه چیز تمام می‌شود در صورتی که ما امروز با ایستادگی و گشودن مرزهای جدید و ایجاد ساختارهای جدید قدرت موفق بوده‌ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه از دست دادن قدرت نفوذ منطقه‌ای غیرممکن است، زیرا نفوذمان معنوی است اظهار کرد: عقب‌نشینی از خاکریز اول یعنی از دست دادن همه‌ چیز و این قاعده نبرد با دشمن است، بعد می‌گویند موشک‌ها را متوقف کنید و بردشان را کاهش دهید، یعنی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذاریم و عجیب است از کسانی که هنوز فکر می‌کنند این نحوه تعامل با دشمن پاسخگوست.

وی با تاکید بر اینکه اساتید باید مروجان اندیشه متعالی و رشد یافته انقلاب باشند گفت: می‌خواهند بلایی سرمان بیاورند که جرأت نکنیم از انقلابمان دفاع کنیم زیرا امروز کلمات بیش از سلاح قدرت دارند و ادراک حاصل کلمات است و دشمنان ما می‌خواهند ادراک جامعه ما را تغییر دهند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انرژی جهان را تحت مدیریت امنیتی ایران عنوان کرد و افزود: تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست و تمام مؤلفه‌های استراتژیک دشمن تحت اختیار ماست و می‌دانند جنگ با جمهوری اسلامی ایران ابعاد جهانی دارد و قدرت را در جهان تغییر می‌دهد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بعضی از آقایان نامه نوشته‌اند که ما با آمریکا مذاکره مستقیم کنیم، ما چهل سال تجربه داریم و کاملا دشمنانمان را شناخته‌ایم، ما عزیزیم و دشمنان ما عزت ما را نمی‌خواهند، این‌ها را برای دانشجویان بیان و ذهنشان را آشنا کنید تا فرق بین ذهن ذلت‌آمیز را با تفکر عزت‌بخش بفهمند.

وی با بیان اینکه این ملت و کشور به قدری غنی است که می‌تواند با فرض اینکه هیچ کشور دیگری در عالم خلق نشده‌ است، زندگی کند؛ اضافه کرد: اگر سست باشیم تاریخ خواهد نوشت این‌ها می‌توانستند، امروز دشمن اصلی ما القای یأس است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: بعدها خواهیم دید خروج آمریکا از برجام نمی‌تواند فشاری بیش از آنچه تا به امروز بر ما تحمیل شده است وارد کند، ما دشمن را با قواعد فکری خود می‌شناسیم.

سردار سلامی افزود: جنگ امروز جنگ آتش‌ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می‌توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی، تدبیر و تفکر ابزار این جنگ است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar