سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۸۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۷- ۵۵: ۱۲
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان:
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: زندگی عشایر کم‌ترین وابستگی به غیر و بیشترین سود را برای کشور دارد و این بهترین نماد و الگو در اقتصاد مقاومتی است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در سمنان، سردار حسن حسن‌زاده شامگاه پنجشنبه در همایش معتمدین و سران ایلات و طوایف استان سمنان و شورای وحدت اقوام و مذاهب که به مناسبت روز بسیج در مجتمع فرهنگی شهید کلاهدوز برگزار شد به جایگاه بالای عشایر در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران عشایر را ذخایر انقلاب نامیدند.

وی با اشاره به حدیثی درباره ویژگی‌های یک مؤمن اشاره کرد و گفت: مؤمن واقعی کسی است که کم‌هزینه و پرفایده است و مصداق عینی و واقعی این حدیث عشایر کشور هستند که امام خمینی (ره) نیز درباره جایگاه بالای عشایر نیز جمله پرمغز و حکیمانه‌ای را ارائه کردند.

وی عشایر کشور را افرادی متدین، انقلابی، با بصیرت، فهیم دانست و گفت: عشایر کشور همیشه و در همه صحنه‌های انقلاب کشور داشتند و عرق ملی و اسلامی دارند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه امروز در چند عرصه مختلف در درگیری با دشمن هستیم گفت: عرصه فرهنگی اجتماعی، عرصه اقتصادی و عرصه امنیت از مواردی است که دشمن درصدد ضربه زدن به کشور ما است و ما باید تلاش کنیم در این عرصه‌ها الگوهایی را معرفی کنیم تا موفقیت ما را در این عرصه‌های تضمین کند.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه دشمن از ابتدای انقلاب به دنبال ضربه زدن به کشور ما است افزود: برای موفقیت در همه این عرصه‌ها باید الگوی درست و موفق معرفی شود و در هر سه عرصه بهترین الگو و نماد در زندگی عشایر است.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی شاهد این هستیم که دشمن و استکبار می‌خواهد تا فرهنگ غرب را در کشور ترویج کند و ما نیز به دنبال ترویج و تبلیغ سبک زندگی ایرانی و اسلامی هستیم و بهترین سبک زندگی ایرانی و اسلامی در زندگی عشایر است و این مهم در تغذیه سالم، بدن سالم و غیره زندگی عشایر قابل‌مشاهده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه عشایر در عرصه اقتصاد مقاومتی نیز بهترین الگو و نماد هستند افزود: هر چه مفاهیم و ویژگی که مقام معظم رهبری درباره ویژگی اقتصاد مقاومتی فرمودند در زندگی عشایر کشور وجود دارد؛زندگی عشایر کم‌ترین وابستگی به غیر و بیشترین سود را برای کشور دارد و این بهترین نماد و الگو در اقتصاد مقاومتی است.

سردار حسن‌زاده افزود: در عرصه امنیت همه دنیا به دنبال امنیت پایدار مردم پایه هستند و بهترین الگویی که در دنیا برای امنیت پایدار معرفی‌شده به‌واسطه حضور مردم به دست می‌آید و بهترین امنیت در کشور ما نیز از ابتدای انقلاب تاکنون به‌واسطه عشایر غیور کشور تأمین‌شده است و این خدمت بزرگ عشایر به کشور، نظام و انقلاب اسلامی است و ما مسئولین و دولتمردان باید از این الگو پیروی کنیم تا شاهد بالندگی کشور در عرصه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و در امنیت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولی به عشایر کمک کند درواقع به تقویت بنیه‌های فرهنگی، اجتماعی، بنیه‌های اقتصادی و امنیت کشور کمک کرده است.

 در این همایش معتمدین و سران ایلات و طوایف استان سمنان سردار سیف فرمانده بسیج عشایر سازمان بسیج نیز حضور داشتند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar