سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۲۹۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۷- ۵۸: ۰۹
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از اجرای آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد برای بیش از ۵۰ درصد مدارس کشور از سال آینده خبر داد و گفت: سال آینده با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و آموزش و پرورش در سطح مدارس کشور، توسعه پیدا می کند.

به گزارش سرویس دانش آموزی خبرگزاری بسیج نادر منصورکیایی مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: با همکاری سه جانبه وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت آموزش و پرورش، در چارچوب برنامه ملی مبارزه با موادمخدر، فعالیت‌های مربوط به توانمندسازی دانش‌آموزان در برابر اعتیاد و مصرف مواد مخدر، در سال تحصیلی آینده با تمرکز بر افزایش و رشد مدارس تحت پوشش، گسترش خواهد یافت.

وی ادامه داد: بر این اساس ، بیش از 50 درصد از مدارس کشور در سال تحصیلی 98-1397 ، تحت پوشش برنامه های پیشگیری از اعتیاد قرار خواهند گرفت که با توجه به ثبات و عدم تغییر در برنامه‌ها، 2 سیاست مهم تمرکز بر ارتقای کیفیت برنامه‌ها و افزایش مدارس تحت پوشش، دنبال خواهد شد.

منصورکیایی افزود:  برنامه‌های طراحی شده شامل طیف متنوعی از برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مراقبتی بوده و هر سه گروه مخاطب دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدارس را شامل می‌شود.

وی گفت:  از آنجایی که این نرخ پوشش، بالاترین نرخ پوشش مربوط به برنامه‌های هماهنگ کشوری در سطح مدارس در دو دهه گذشته است، می توان امیدوار بود که در صورت تحقق کامل عملیات اجرایی پیش بینی شده ، موجب شتاب در تحقق سیاست ها و برنامه های مبارزه با اعتیاد در گروه سنی دانش‌آموزان شود.

انتهای پیام/

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: