سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۹۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷- ۲۷: ۱۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل،
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل وجود ۳۰ درصد تنوع زیستی کشور در رده مهره‌داران در این استان خبر داد و گفت: اردبیل در این حوزه از استان‌های غنی کشور به شمار می‌رود.

۳۰ درصد تنوع زیستی کشور متعلق به استان اردبیل است

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، محمد خداپرست صبح امروز در نشست تعاملی با اعضای شورای شهر اردبیل اظهار داشت: پیگیری و نظارت بر اجرای دفع اصولی پسماند، مقابله با آلودگی هوا، شناسایی کانون‌های ریزگرد و تامین حقابه‌های زیست محیطی از مهمترین اولویت‌ها در دولت دوازدهم به شمار می‌رود که در این زمینه در استان نیز فعالیت‌های خوبی آغاز شده است.

وی با تاکید بر تفکیک زباله از مبدا بیان کرد: جلوگیری از آلودگی رودخانه‌ها و تالاب‌ها، نصب سیستم آنلاین پایش آلودگی آب و هوا، ضرورت نصب ایستگاه دوم سنجش هوا در مرکز استان برای اطلاع‌رسانی از شاخص کیفی هوا در فصول مختلف و نیز انتقال کارگاه‌های مزاحم به خارج از شهر از جمله برنامه‌ها و موارد ضروری بوده که باید در این راستا اقدام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به وجود 30 درصد تنوع زیستی کشور در رده مهره‌داران در اردبیل بیان کرد: جمعیت بالای کل و بز و پلنگ در آق‌داغ خلخال و سایر زیستگاه‌های استان از مهمترین ظرفیت‌ها در این حوزه در استان به شمار می‌رود که اخیرا نیز فیلم دو قلاده پلنگ ایرانی با تلاش محیط بانان منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال ثبت شده است.

خداپرست با قدردانی از همکاری و تعامل خوب و مناسب شورای شهر و شهرداری اردبیل در راستای ارتقای آگاهی مردم در حوزه محیط زیست تصریح کرد: تامین حقابه زیست‌محیطی از رودخانه بالیقلو چای اردبیل باید توسط شرکت آب منطقه‌ای اجام ششده و اقدامات بهسلزی زیباسازی در این محوطه توسط شهرداری دنبال شود.

رئیس شورای شهر اردبیل نیز در این دیدار گفت: رویکردها و اقدامات در حوزه توسعه شهری باید با در نظر گرفتن توجه به محیط زیست و جلوگیری از تخریب و تهدید آن باشد و توسعه متوازن، پایدار و منطقی که نخستین مولفه آن حفاظت از محیط زیست بوده مد نظر قرار گیرد.

علیرضا پوستی با اشاره به تلاش‌های برای ارتقای کیفی خدمات‌رسانی‌ها به مردم اظهار کرد: انجام بازدید‌ها و دیدار با مدیران دستگاه‌های مختلف گامی در راستای طرح و بررسی مسائل و مشکلات و ارائه راهکارهای برای رفع آنها به شمار می‌رود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar