سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۲۹۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷- ۵۳: ۰۹
هادی سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پارس آبادبرگزاری نشست‌های روشنگری وبصیرت افزایی، در جهت آگاهی نسل جوان را لازم برشمرد و گفت: روشنگری و بصیرت افزایی وظیفه مسئولان فرهنگی است.

روشنگری و بصیرت افزایی وظیفه مسئولان فرهنگی است/هنر متعالی زمینه تعالی و رشد امت اسلامی

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضایه و هفته مبارزه با مواد مخدر، نشست روشنگری و بصیرت افزایی هنرمندان شهرستان پارس آباد با موضوع موادمخدر و فتنه به همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه سپاه پارس آباد در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزارشد.

الله بخش نجفی هادی سیاسی و مربی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پارس آباد این نشست اظهار داشت: هنرمندان و شاعران باید همواره قدر این نعمت الهی را بدانند چراکه هنر متعالی می‌تواند در خدمت نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی زمینه تعالی و رشد امت اسلامی را فراهم کند.

نجفی برگزاری نشست‌های روشنگری وبصیرت افزایی، در جهت آگاهی نسل جوان را لازم برشمرده گفت: روشنگری و بصیرت افزایی وظیفه مسئولان فرهنگی است، زیرا هنرمندان در همه مقاطع انقلاب اسلامی حضوری تاثیر گذار داشته است و می‌توانند در جهت روشنگری و بصیرت افزایی نسل جوان با تولید آثار هنری در زمینه‌های مختلف بیشتر تاثیر گذار باشند.

هادی سیاسی و مربی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پارس آباد به جریان نفوذ دشمن اشاره و اظهار داشت: اگر در این مسأله آگاهانه حرکت صورت نگیرد ممکن است دشمن با نفوذ خود منابع ملی- اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کشور را با خطر مواجه سازند که برهمه افراد جامعه بخصوص هنرمندان لازم است ضمن هوشیاری و بصیرت زمینه نفوذ دشمن را باید از بین ببرند.

وی اضافه کرد: وظیفه ملی و دینی ما است که دسیسه‌های دشمن را برای مردم بازگو کنیم و آن‌ها را از فتنه‌های دشمنان آگاه سازیم تا دید مردم نسبت به انگیزه و عقیده استکبار جهانی روشن شود.

وی تصریح کرد: اکنون که نزدیک به چهار دهه از آن حادثه تاریخی و جاودانه پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد مردم غیور و شهید پرور و ولایتمدار ایران اسلامی توانسته است در پیروی از، ولی امر زمان خود مقام معظم رهبری در برابر تمام ناملایمات و دشمنی‌ها ایستادگی کرده و الگوی پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی را به جهانیان ارائه دهد.

در ادامه این نشست، با اشاره به عوامل فتنه ٨٨ اظهار کرد: فتنه و فتنه‌انگیزی از بدو ایجاد انقلاب اسلامی ایران بوده و تنها در رابطه با انقلاب نیست بلکه مشکل اصلی استکبارجهانی با اسلام و هدفش از فتنه‌انگیزی نابودی اسلام و مسلمانان است. واقدامات دشمنان و عوامل داخلی نیزدر ایجاد فتنه ٨٨ در براندازی حاکمیت نظام اسلامی و ولایت فقیه بودکه نقشه ها، برنامه‌ها وتوطئه‌های دشمنان با بصیرت و حضور پرشور مردم عقیم ماند.

هادی سیاسی و مربی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پارس آباد در این نشست تصریح کرد: تاکنون هیچ کس نتوانسته مانند انقلاب اسلامی ایران کار‌های دینی را در پیش گرفته و به واسطه آن‌ها در برابر ابرقدرت‌های جهان استکبار ایستاده و عرض اندام کند، انقلاب اسلامی با محوریت دینی خود توانست دسیسه‌های دشمن را برملا کرده و فتنه‌های آن‌ها را خنثی کند.

مجفی یادآور شد:اگر هنرمندان زندگی نامه شهدا را با تولیدات هنری خود به طور عملی در اختیار مردم به ویژه جوانان قرار دهند تحول عظیمی در جامعه اسلامی به وجود می‌آید که هیچ توطئه‌ای از طرف دشمنان نمی‌تواند به آن‌ها صدمه وارد کند.

وی خاطر نشان شد: معتقدیم در حل و کنترل آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد و تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر می‌بایست از ظرفیت اهالی فرهنگ و هنر استفاده کرد تا رویکرد اجتماعی به موج اجتماعی و سپس این موج اجتماعی به شبکه بزرگ اجتماعی تبدیل شودزیرامشارکت همه جانبه هنرمندان ما را در رسیدن به اهداف مهم پیشگیری از اعتیاد هدایت می‌کند.

نجفی درمورد آسیب اجتماعی و الگوی شدن هنرمندان در جامعه اظهار شد: هنرمندان نقش مهم و موثری در جلوگیری ازآسیب‌های اجتماعی دارند، زیراهر یک از هنرمندان به عنوان یک فعال موثر اجتماعی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش دارند که بیشتر هنرمندان الگوی برای نسل جوان جامعه هستند.

شهرام پناهی مسئول کانون بسیج هنرمندان ضمن خوش آمد گویی وگرامیداشت هفته قوه قضایه و هفته مواد مخدر گفت:حرکت در خط ولایت وظیفه همه افراد جامعه خصوصا هنرمندان در حفظ و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی است که، زیرا هنرمندان افراد حساس جامعه هستند و باید در جامعه درک درستی از مسائل پیچیده امروزی داشته باشند وبه نحو صحیح در افکار، اشعار و هنر‌های خود استفاده کنند.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar