سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۰۰۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷- ۱۳: ۰۹
مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد:
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دلیل کمبود مربیان متخصص آموزشی در مدارس استثنایی استان اردبیل نیروهای جدید به‌کارگیری خواهند شد.

کمبود مربیان پرورشی و آموزشی در مدارس استثنایی اردبیل

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، احمد ناصری در بازدید از طرح سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در ورودی پایه اول ابتدایی و نوآموزانی که در بدو ورود به مقطع  پیش‌دبستانی هستند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به آغاز طرح سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان از امروز، افزود: شرکت در این طرح برای دانش‌آموزانی که در بدو ورود به مقطع اول ابتدایی هستند اجباری بوده و نوآموزان نیز می‌توانند به صورت اختیاری  در طرح مذکور شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به اهمیت غربال‌گری صحیح و انجام با دقت طرح سنجش آمادگی تحصیلی تأکید کرد و گفت: هدف از برگزاری این طرح بررسی شاخص‌های جسمی، روانی، هوشی و ذهنی دانش‌آموزان بوده تا با بررسی دقیق درصد محدودی از دانش‌آموزانی که نیازمند خدمات ویژه آموزشی و روانی هستند شناسایی شده و آموزش‌های مورد نظر به شکل کارشناسی شده‌ای انجام پذیرد.

ناصری استقبال والدین از اجرای این طرح را مناسب ارزیابی کرد و توضیح داد: در مرحله تخصصی بررسی‌های دقیق انجام پذیرفته و با بهره‌گیری از 11 پایگاه سنجش که 6 پایگاه آن به صورت ثابت پیش‌بینی شده برنامه‌های مورد نظر پیاده‌سازی می‌شود.

وی از تحصیل یک هزار و 409 دانش‌آموز در مدارس استثنایی اردبیل خبر داد و گفت: طرح سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان در سال جاری نیز به صورت منظم و مناسبی انجام خواهد پذیرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از ضرورت توجه به فضاهای آموزشی در مدارس استثنایی و بهره‌مندی از نیروهای متخصص در این مراکز خبر داد و گفت: به دلیل سختی‌کار و خاص بودن فعالیت در برخی از رشته‌ها از جمله مدارس استثنایی و یا رشته‌های فنی استقبال چندان مناسبی نسبت به این رشته‌ها انجام نمی‌پذیرد و با هدف توجه به برطرف‌سازی نیازهای آموزشی و برخورداری از مربیان متخصص در سال جاری 330 نفر سهمیه جذب نیرو خواهیم داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar