سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۰۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷- ۱۵: ۰۸
نماینده اقلیت در مجلس در گفت و گو با «بسیج» مطرح کرد
مره صدق گفت: آموزش و پرورش نیز باید در ترویج ارزش‎های فرهنگی ملی در ارتباط با بنیان خانواده فعالیت بیشتری داشته باشد.
سیامک مره صدق نماینده اقلیت در مجلس در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج، در راستای مطالبات رهبری مبنی بر اینکه سبک زندگی غربی در تعارض با معنای حقیقی خانواده است و مشکلات لاعلاجی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد، گفت: بنابراین در قانون گذاری برای حل مشکلات خانواده‎های ایرانی، نباید به نگاه غربی‌ها به زن، فرزند و پدر و مادر توجه کرد، این مسئله نیازمند رجعت به ارزش‎های فرهنگی تولیدی بوده، که قرن‎ها قبل در ایران وجود داشته است.

وی بیان کرد: بایستی خانواده را نهاد اصلی جامعه به حساب آوریم، و تشویق به امر ازدواج، سهل گیری ازدواج و تحکیم بنیان خانواده از مهم‌ترین گام‎ها در این زمینه است.

مره صدق اظهار داشت: فرهنگ قناعت، صرفه جویی و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی مسئله مهمی است، که همیشه در فرهنگ دینی نقشی موثری داشته، و برای برگشت به فرهنگ ملی این موارد بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: حفظ ارزش‎های ملی از طریق رسانه ملی و تبلیغ آن بسیار مهم است، اما متاسفانه رسانه ملی زمانی که خانواده با الگوی غربی را تبلیغ می‎کند، مردم نیز به الگوبرداری غلط از آن می‎پردازند، بنابراین رسانه‎ها باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

مره صدق در پایان گفت: آموزش و پرورش نیز باید در ترویج ارزش‎های فرهنگی ملی در ارتباط با بنیان خانواده فعالیت بیشتری داشته باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar