سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷- ۳۰: ۰۹
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با «بسیج»:
غلامرضا شرفی گفت: اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید بر روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است، یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی این است که وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

 غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مفهومی است که در پی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی است که قطعا باور مشارکت همگانی و اعمال مدیریت مدبرانه پیش شرط و الزام اساسی اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید بر روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است افزود: یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی این است که وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

شرفی در ادامه خاطر نشان کرد: بالابودن سهم منابع حاصل از فروش نفت و پایین بودن سهم وصول های مالیاتی در ترکیب منابع بودجه عمومی دولت، علاوه بر آن که عوارض ناگواری همچون وابستگی درآمد کشور به صدور یک کالا در بردارد اقتصاد کشور را از امکان استفاده موثر از مالیا ها برای اعمال سیاست های مالی محروم ساخته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar