سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۲۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷- ۱۶: ۰۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «بسیج»:
عزت الله یوسفیان ملا گفت: تحلیل رایج از تاثیر تغییرات نرخ ارز بر نرخ تورم این است که افزایش نرخ ارز به عنوان یکی از عوام افزایش تورم شناخته می شود.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: تحلیل رایج از تاثیر تغییرات نرخ ارز بر نرخ تورم این است که افزایش نرخ ارز به عنوان یکی از عوام افزایش تورم شناخته می شود.

وی با بیان اینکه  افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت کالاهای مصرفی هستند افزود: افزایش قیمت کالاهای مصرفی به طور مستقیم تورم را افزایش می دهد از آنجایی که کالاهای وارداتی یا کالاهای واسطه ای و سرمایه ای هستند که افزایش قیمت آنها از طریق افزایش هزینه های تولید بر تورم اثر می گذارند.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس در خاتمه افزود: اهداف مورد نظر در سیاستگذاری نرخ ارز نقش قابل توجهی در مدیریت و تعیین نرخ ارز ایفا می نماید. اما مساله مهم این است که اهداف سیاست ارزی باید به نحوی تنظیم شود که سیسات ارزی را در سازگاری با سایر سیاست های اقتصاد کلان قرار دهد و سیاست ارزی به صورتی پایدار قابل دوام شود لذا اتخاذ سیاست ارزی سبب ایجادعدم تعادل در اقتصاد کلان و بخش داخلی و خارجی نشود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar