سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۳۳۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷- ۱۰: ۱۵
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران گفت : یکی از کسانی که در آشوب‌های خیابان پاسداران با میله و چوب به سر شهید حدادیان زده و در جلسه اول دادگاه اعتراف هم کرده بود، در جلسه بعد انکار کرده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام و المسلمین موسی غضنفرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا در بین افرادی که در ارتباط با اغتشاشات خیابان پاسداران دستگیر و  پرونده‌هایشان در دادگاه انقلاب مطرح رسیدگی است، عامل شهادت بسیجی شهید محمدحسین حدادیان نیز وجود دارد یا خیر اظهار کرد: پرونده یکی از افرادی که با چوب و میله به سر شهید حدادیان زده بود، در دست رسیدگی قرار دارد.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران افزود: متهم در جلسه قبلی دادگاه صراحتا به ضرب و جرح شهید حدادیان اعتراف کرده بود اما در جلسه بعدی  این کار را انکار کرده است.

غضنفرآبادی توضیح داد: البته در گزارش پزشکی قانونی، علت تامه شهادت شهید حدادیان، ضربه چوب و میله اعلام نشده و ساچمه‌های شلیک شده از تفنگ ساچمه‌ای، علت تامه و موثر در شهادت اعلام شده است.

اواخر بهمن سال 96 بود که تجمع 15 روزه طرفداران نورعلی تابنده قطب دراویش گنابادی در خیابان پاسداران با ادعای واهی دستگیری قطب، به درگیری با پلیس انجامید.

در این حادثه علاوه بر شهادت سه مامور نیروی انتظامی که توسط یک اتوبوس زیر گرفته شد، یکی از نیروهای بسیج به نام محمد حسین حدادیان نیز پس از زیر گرفته شدن توسط یک دستگاه خودرو سمند، به طرز فجیعی با شلیک گلوله‌های تفنگ ساچمه‌ای به شهادت رسید.

محمد ثلاث عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد که این حکم مورد تایید دیوان عالی کشور قرار گرفت و حکم این فرد 28 خرداد به اجرا درآمد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: