سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷- ۳۷: ۱۲
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) در گفتگو با «بسیج»:
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب (چهره به چهره) حلقه‌های صالحین با هدف بهره گیری از توانمندی مربیان و سرگروه‌های آموزش براساس آموزه‌های دینی در حلقه‌های صالحین با اجرای ۱۰۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود.

100عنوان برنامه در هفته حجاب و عفاف در اردبیل برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، مریم حامدی در گفتگو با خبرنگار بسیج از اردبیل اظهار داشت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب (چهره به چهره) حلقه‌های صالحین با هدف بهره گیری از توانمندی مربیان و سرگروه‌های آموزش براساس آموزه‌های دینی در حلقه‌های صالحین برگزار و این برنامه در ابتدا با مختص کردن حلقه‌ها و جلسات متعدد و جلسات توجیهی سرگروه‌ها و شناسایی افراد آسیب دیده و برقراری ارتباط با آن‌ها و با دعوت به جلسه و همایش و با ایجاد ارتباط صمیمانه با سرگروه راهنمایی و ارشاد شده و تشویق به حفظ حجاب در تمامی ارتباطات اجتماعی میگردند، چهره به چهره در سطح حلقه‌های نوجوانان و جوانان و بزرگ سالان برگزار و هر حلقه ۳ الی ۱۵ نفر را شناسایی نموده و با ایجاد روابط صمیمی و دوستانه در آن‌ها تغییر رفتار ایجاد می‌کند.

حامدی افزود: گوهر علم و عفاف با هدف تبیین شخصیت حضرت معصومه (س) و الگودهی به دختران و ارج نهادن به مقام دختر این برنامه در روز میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت با سخنرانی و تجلیل از دختران فعال و مومن در عرصه‌های فرهنگی، ورزشی، علمی، هنری، تهیه بروشور، اجرای سرود، مسابقات حضوری، مولود خوانی در رده‌های مقاومت بسیج خواهران برگزار می‌گردد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه حجاب مایه احترام و شخصیت زن است، بیان داشت: ۱۹ تا ۲۵ تیرماه به عنوان هفته حجاب و عفاف نامگذاری شده که در این هفته سپاه حضرت عباس (ع) با همکاری ادارات، نهادها، سازمان‌های مردم نهاد، بیش از ۱۰۰ عنوان ویژه برنامه‌ها اجرا خواهد کرد.

وی افزود: گردهمایی زنان استان در هفته عفاف و حجاب ۲۱ تیر ماه سال جاری به منظور ترویج سبک زندگی عفیفانه در سطح جامعه مقابله با هجمه‌های پیش بینی شده توسط دشمن در رابطه با کشف حجاب و فرهنگ سازی گفتمان سبک زندگی عفیفانه، ایجاد زمینه همکاری و هم افزایی سازمان‌ها و نهاد‌ها و موسسه‌های مردم نهاد در زمینه حجاب و عفاف، تقویت اعتماد به نفس در زنان محجبه خواهد بود.

حامدی گفت: این برنامه با تشکیل کمیته استانی و شهرستانی و با اعضای مشخص شده در شهر و استان شروع به کار می‌نماید و اعضای کمیته متناسب با وظایف و حیطه اختیارشان نقش آفرینی می‌کنند.

وی از فعالیت ۲۵ کارشناس حجاب و عفاف در کارگاه‌های آموزشی زن و خانواده خبر داد و گفت: مباحث حجاب، طلاق، همسرداری، اشتغال، حضور زن در اجنماع از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه‌های آموزشی است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه تنظیم شعار‌هایی با رویکرد ایجابی در کمیته استانی تصویب و در راهپیمایی استفاده خواهد شد، گفت: برنامه در طول هفته با فضاسازی فرهنکی پیرامون موضوع در امکان عمومی و خیابان‌های شهر، موضوع زندگی عفیفانه و هفته عفاف و حجاب توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان، حضور مطالبه گرایانه آحاد جامعه اعم از آقایان و خانم‌ها به صورت گسترده در تهیه محتوای برنامه به ابعاد مختلف هجوم دشمن به زندگی عفیفانه به خوبی پرداخته شده و الگوی رسوم برگفته از پیام مقام معظم رهبری به گنگره شهدای زن در طول هفته حجاب و عفاف به عنوان سبک نقش آفرینی زن در خانواده و جامعه تبیین شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar