سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۳۴۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷- ۲۰: ۰۷
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان سراوان:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان سراوان گفت: آنچه سبب تقویت و تحکیم بنیان خانواده می‌شود، مناسبات و روابط سرشار از عشق و محبت، احترام و همکاری، تعهد و وفاداری، صداقت و اعتماد و درستکاری پاکدامنی است.

حجت الاسلام مجتبی بامری، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان سراوان در گفتگو با خبرنگار بسیج در سراوان، با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام و آثار مثبت این فریضه در جامعه، خواستار فرهنگ سازی و نهادینه شدن این فریضه در بین آحاد جامعه بصورت تذکر لسانی شد و گفت: جلوگیری از رواج منکر و مواردی که در این زمینه متصور است، نیازمند مساعدت و همکاری همگان است.

وی با بیان اینکه تمام کیان جامعه دینی ما مسئله امر به معروف و نهی از منکر است، افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به صورت یک فرهنگ حاکم در ارتباط انسانی و در روابط مردمی در بیاوریم آن زمان توانسته‌ایم اسلام را نهادینه کنیم، زیرا تمام ضایعات، ناشی از آن است که مسئله امر به معروف و نهی از منکر در شکل فرهنگی در جامعه، جایگاهی نیافته است.

بامری در رابطه با فرهنگ‌سازی امربه معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر نیاز به یک فرهنگ‌سازی است تا به شکل فرهنگی در جامعه پیاده شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان سراوان تصریح کرد:انجام کار فرهنگی در همه امور و انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر باید در اولویت امور قرار گیرد، زیرا دشمن از راه‌ های فرهنگی نفوذ می‌کند و تولیدات ناسالم و مبتذل فرهنگی را در جامعه ترویج می‌دهد تا از این طریق بتواند ایمان و اعتقاد مردم به‌ ویژه جوانان را خدشه‌دار کند.

این مسئول ادامه داد: ترویج فرهنگ نقدپذیری که ارتباط مستقیمی با فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارد، باید در راستای اصلاح و پیشرفت و توسعه ارزشمند خدمت‌رسانی و رسالتی که هر یک از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برعهده دارند و در راستای بهترین شکل تکریم ارباب‌رجوع و رعایت حجاب و عفاف با تذکر لسانی در سطح دستگاه و جامعه در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به افزایش استفاده از ماهواره و خطرات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری که گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد شد، گفت: خانواده، نقش مهمی در انسجام اخلاقی، همبستگی اجتماعی، سلامت فردی و عمومی، تحقق جامعه سالم و تربیت اجتماعی دارد.

بامری گفت: آنچه سبب تقویت و تحکیم بنیان خانواده می‌شود، مناسبات و روابط سرشار از عشق و محبت، احترام و همکاری، تعهد و وفاداری، صداقت و اعتماد و درستکاری پاکدامنی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آگاهی بخشیدن به مردم در خصوص مضرات استفاده از ماهواره را در رأس امور اجرایی خود قرار دهند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar