سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۳۴۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷- ۳۶: ۰۸
ا تلاش و همت بهره برداران شیلاتی استان مازندران در سه ماهه اول سال جاری، شاهد رشد صادرات محصولات شیلاتی به خارج از کشور بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال 96 ، از لحاظ وزنی حدود 4 درصد و از نظر ارزش اقتصادی رشد243 درصدی را نشان میدهد.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، مهندس ولی اله محمدزاده گفت: با تلاش و همت بهره برداران شیلاتی استان مازندران در سه ماهه اول سال جاری، شاهد رشد صادرات محصولات شیلاتی به خارج از کشور بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال 96 ، از لحاظ وزنی حدود 4 درصد و از نظر ارزش اقتصادی رشد243 درصدی را نشان میدهد.

مدیرکل شیلات مازندران در ادمه افزود: در این مدت 18 تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به ارزش 274 هزار دلار به کشور روسیه و 744 تن ماهی پرورشی تازه به ارزش سه میلیون و سیصد هزار دلار به کشور همسایه عراق و اقلیم کردستان و 270 تن خوراک آبزیان نیز به ارزش 270 هزار دلار به کشور عراق صادر شده است.

محمدزاده در پایان با اشاره به اینکه تقویت صادرات محصولات شیلاتی یکی از سیاستهای این اداره کل در سال جاری است تصریح کرد: در این مدت 32 تن کنسرو ماهی به ارزش160 هزار دلار نیز به کشور عراق صادر شده است.

مدیرکل شیلات مازندران مجموع صادرات محصولات شیلاتی در این مدت را بیش از یک میلیون تن اعلام کرد که حدود 4 میلیون دلار ارزآوری برای استان به همراه داشته است.

همچنین وی سهم شهرستان ساری را 77% و شهرستانهای بابل و بابلسر را11% و 12% آن را سهم سایر شهرستانها از ارزش صادرات اعلام کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar