سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۴۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷- ۴۹: ۰۸
معاون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: بنا داریم با همکاری وزارت ورزش و جوانان به کسانی که واجد شرایط هستند پروانه تخصصی ازدواج بدهیم و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال به بیش از 1000 نفر پروانه تخصصی ازدواج اعطا کنیم.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج،محمد حاتمی معاون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اظهار کرد: در چند سال گذشته تعامل دوطرفه‌ای بین این سازمان و وزارت ورزش و جوانان وجود داشته است که منجر به دستاوردهای زیادی در این زمینه شده است و نتیجه آن ساماندهی امور مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج است.

وی افزود: در مورد مجوز مراکز خدمات مشاوره، همیشه وزارت ورزش و جوانان پیشگام بود است و مجوز مراکز را جهت امور مشاوره ازدواج و خانواده این وزارتخانه صادر می‌کرد. اکنون حدود 200 مرکز زیر نظر این وزارتخانه فعال هستند و گزارش کارشناسان به معاونت امور جوانان ارسال می شود. هرسال میزان مشاوره ازدواج و خانواده به لحاظ کمی و کیفی افزایش پیدا کرده است و این موضوع را مدیون تعامل دو طرفه بین سازمان نظام و وزارت ورزش و جوانان هستیم.

حاتمی در مورد صدور مجوز مراکز گفت: امیدواریم بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوز بیش از 130 مرکز که تقاضای صدور مجوز کرده‌اند و در نوبت هستند را صادر کنیم.

معاون سازمان نظام روانشناسی کشور افزود: امسال هم نزدیک به 200 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده زیر نظر وزارتخانه، فعالیتشان را شروع میک‌نند و ما اصرار داریم این تعامل فی مابین بیشتر شده و فعالیت این مراکز تحت نظارت و برنامه ریزی این وزارتخانه برای ساماندهی بهتر و بیشتر، صورت گیرد.

وی در مورد بحث نظارت بر مراکز افزود: این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که براساس تفاهم با معاونت جوانان، نظارت تخصصی بر عهده ما و نظارت عمومی و کمی بر عهده وزارت ورزش و جوانان است که به صورت مستمر انجام می‌گیرد. براساس قانون سازمان نظام روانشناسی کشور، نظارت تخصصی بر این مراکز بر عهده این سازمان است و این سازمان برنامه‌ریزی وسیعی برای نظارت دارد و هیچ ارگان و نهادی از این نظارت مستثنی نیست.

حاتمی در مورد مبحث آموزش این مراکز بیان کرد: کسانی که فعالیت مشاوره‌ای انجام می‌دهند چه مشاوره ازدواج و چه روانشناسی، نیازمند به روز شدن اطلاعات هستند به همین خاطر در اولین گام قرار است بسته‌های آموزشی تهیه شود و بین تمام فعالین مشاوره و این بخش بسته‌ها تدریس شود و آزمون گرفته شود و درنتیجه اگر در آزمون قبول شدند کار مشاوره ازدواج را انجام دهند.

وی در پایان اشاره کرد: براساس تعاملی که وجود دارد، با وزارت ورزش و جوانان به طرحی رسیدیم که علاوه بر مراکز تخصصی ازدواج و خانواده، پروانه‌های تخصصی به روانشناسان و مشاورینی که در حوزه ازدواج و خانواده پروانه فعالیت و کار دارند، اعطا کنیم. در حال حاضر بیش از 5000 روانشناس در کشور فعالند و بنا داریم با همکاری وزارت ورزش و جوانان به کسانی که واجد شرایط هستند پروانه تخصصی ازدواج بدهیم تا در همه مراکز افراد واجد صلاحیت مجاز به ارائه مشاوره تخصصی باشند. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال به بیش از 1000 نفر پروانه تخصصی ازدواج اعطا کنیم.

لازم به ذکر است مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان معتبرترین مراکز خدمات مشاوره‌های ازدواج و خانواده هستند و ابداع راه اندازی مراکز در کشور با بیش از دو دهه فعالیت از سوی سازمان ملی جوانان سابق صورت گرفته است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar