سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۳۵۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷- ۵۸: ۱۲
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفـت: افزایش قیمت‌ها در سال جاری کاذب و حباب بوده، اما هرچه به انتهای سال نزدیک‌تر می‌شویم شتاب قیمتی کمتر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، با اشاره به اینکه افزایش قیمت مسکن از سال گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: این افزایش قیمت در سال گذشته طبیعی بوده، اما امسال این رشد جهشی قیمت متأثر از بازار ارز و سکه بوده است.

وی در ادامه افزود: افزایش قیمت‌ها در سال جاری کاذب و حباب بوده، اما هرچه به انتهای سال نزدیک‌تر می‌شویم شتاب قیمتی کمتر می‌شود.

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: متأسفانه مشکلات متعدد اقتصادی در این بخش دست به دست هم داده تا شاهد افزایش غیرمتعارف مسکن در سال جاری باشیم و با نزدیک‌تر شدن به پایان سال قیمت مسکن روند نزولی خواهد داشت.

عقبایی در توضیح نحوه تغییرات قیمت مسکن عنوان کرد: تغییرات بازار مسکن در ایران کاملاً بومی است، مسائل داخلی کشور از جمله تغییرات قیمتی در بازار ارز، بورس و مسکن موجب افزایش قیمت در بخش مسکن شده است.

وی با اشاره به لزوم ثبات در بازارهای همجوار مسکن برای ثبات در این بازار تاکید کرد: باید برای ثبات قیمتی دربازار مسکن منتظر ثبات در بازارهای موازی باشیم، زیرا این جهش قیمت ناشی از نابسامانی در این بازارها بوده است و سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی سودآور موجب ایجاد رکود در بازار مسکن و در نتیجه افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک توضیح داد: اگر وضعیت مسکن با روال موجود ادامه پیدا کند احتمال افزایش قیمت مسکن کم است، ولی اگر نقدینگی‌ها به سمت مسکن بیاید، قیمت‌ها افزایش مجدد پیدا خواهد کرد.

عقبایی با بیان اینکه رونق مسکن قابلیت برنامه ریزی دارد، گفت: رشد قیمت و رونق بازار مسکن قابلیت برنامه‌ریزی دارد که دولت با ابزارهایی که در دست دارد، در مناطق کمتر توسعه یافته می‌تواند تمهیداتی ایجاد کند، تا بازار مسکن به ثبات برسد.

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در انتها خاطر نشان کرد: اگر دولت بتواند نقدینگی‌های سرگردان را به سمت نظام بانکی کشور هدایت کند، سوداگران به سمت بازار مسکن نمی‌آیند و این بخش با جهش قیمت مواجه نمی‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar