سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۳۶۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷- ۳۰: ۰۷
مدیر بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان:
مدیر بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان گفت:پوشش ابزاری است تا عفاف درونی انسان‌ها را در جامعه برونی کند و مُبَیّن حرمتی است که اسلام برای زنان قائل شد.

آذر کیخا مدیر بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان در گفتگو با خبر نگار بسیج در زاهدان با تاکید بر ضرورت توجه جدی‌تر به موضوع حجاب و عفاف گفت: یکی از وجوه ممتاز و متمایز نظام دینی و ارزشی جمهوری اسلامی ایران اهتمام ویژه آن به ایجاد تقویت، و حجاب است که در قرآن واژه حجاب به معنای پرده امده است.

وی با اشاره به این مطلب که حجاب نه برای جلوگیری از تعرض مزاحمان بلکه برای دادن احترام و شخصیت دادن به زنان است؛ که اگر این حاصل شود مزاحمت مزاحمان هم خود به خود منتفی می‌شود، افزود: عفاف امری قلبی است و نشان ظاهری آن داشتن حجاب است.

کیخا عفاف در مسائل اجتماعی و یا اقتصادی را از یک ریشه دانست که برای حفظ حرمت و شخصیت انسان می‌باشد.

این مسئول بیان کرد: مرد و زن هر دو باید حجاب داشته باشند، مسئله عفاف و حجاب یکی از مسائل پر چالش و همیشگی در همه اعصار و برای همه کشور‌ها بوده و هست؛ جمهوری اسلامی هم یکی از مسائل پر چالشش همین مسئله عفاف و حجاب بوده است.

مدیر بسیج جامعه زنان ناحیه سپاه زاهدان اظهار داشت: پوشش ابزاری است تا عفاف درونی انسان‌ها را در جامعه برونی کند و و مُبَیّن حرمتی است که اسلام برای زنان قائل شده؛ و به ویژه با شرائط زمان پیامبر که زنان را زیر دست مردان به حساب می‌آوردند.

وی ادامه داد: گردهمایی عفاف و حجاب به مناسبت گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) با حضور خواهران بسیجی با محوریت بسیج جامعه زنان زاهدان برگزار شد.

کیخا افزود: زندگی عفیفانه در جامعه، مقابله با هجمه‌های پیش بینی شده توسط دشمن در راستای کشف حجاب زنان، فرهنگ سازی گفتمان سبک زندگی عفیفانه و ایجاد زمینه‌های هم فکری و هم افزایی نهادها، سازمان‌ها و موسستات در زمینه عفاف و حجاب، تقویت اعتماد به نفس در زنان از اهداف برگزاری این گردهمایی است.

مدیر بسیج جامعه زنان ناحیه سپاه زاهدان تصریح کرد: این گردهمایی به منظور تکریم و بزرگداشت جایگاه حضرت معصومه (س) و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف با حضور پر شور خواهران بسیجی پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان زاهدان اجرا شده است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: قرعه کشی القاب حضرت معصومه (س)، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع حجاب و عفاف، اجرای مسابقه فرهنگی و تجلیل از دختران بسیجی نمونه و نخبه در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی در این گردهمایی بوده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar