سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷- ۳۴: ۰۹
استاندار کرمانشاه مطرح کرد:
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه اربعین حسینی فرصتی برای توسعه استان کرمانشاه است، گفت: مرز خسروی امسال شاهد عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه،  هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اربعین استان با تاکید بر بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین گفت: هیچ ابهامی در بازگشایی این مرز برای ما وجود ندارد و تقریبا با قول و قراری که مسئولین کشوری داده اند این مرز بازگشایی می‌شود، مگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد که روال از دست دولتمردان خارج شود.

وی تاکید کرد: همه مسئولین کشوری از جمله رییس جمهور و معاون اول تاکید ویژه ای بر بازگشایی مرز خسروی دارند و ما امیدوار به بازگشایی مرز هستیم و بازگشایی آن یک فرصت برای کشور است.

بازوند با اشاره به اقدامات بسیار در حوزه فراهم کردن زیرساخت های اربعین در سال گذشته گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در همه حوزه ها و بویژه زیرساختی جهت آمادگی استان برای استقبال از زوار اربعین انجام شد. اگرچه این مرز باز نشد اما این امکانات و این آمادگی بی ثمر نبود و در ایام زلزله یاری رسان استان شد و حتی استان های خوزستان و ایلام نیز از محل همین امکاناتی که برای اربعین لحاظ کرده بودند در زلزله استان یاری رسان شدند.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر تدوین هرچه سریعتر طرح جامع اربعین تاکید کرد و افزود: این طرح باید حداکثر تا 25 شهریور آماده شود و اعتبارات آن نیز از محل اعتبارات دولتی تامین می شود.

وی افزود: تدوین این طرح می‌تواند در سالهای آینده به عنوان طرح گردشگری مذهبی نیز برای استان استفاده شود.

بازوند تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید بدانند هر اقدامی که در مسیر راهپیمایی عظیم اربعین در استان انجام می دهند عملا سرمایه گذاری برای استان است و باید اربعین را یک فرصت برای استان بدانند.

وی افزود: باید بتوانیم در همه ابعاد مذهبی، سیاسی، عمرانی و اقتصادی از اربعین استفاده کرده و از آن فرصت سازی کنیم و نباید از آن غفلت کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: