سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۶۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷- ۳۷: ۲۰
استاد حوزه و دانشگاه:
استاد حوزه و دانشگاه در تشریح فواید حجاب با بیان اینکه حجاب کمربند ایمنی خانواده‌ها است، گفت: در صورت وجود بی حجابی و تحریک جنسی در جامعه همه ضرر می‌کنند.

حجاب کمربند ایمنی خانواده‌هاست /حجاب موجب بالا رفتن ارزش زن می‌شودبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، حجت الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین امروز در مراسم  بزرگداشت هفته عفاف و حجاب که در سالن اجتماعات باغ  موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد با گرامیداشت دهه کرامت با اشاره به شبهات موجود در بحث عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب قانونی موجه است اگرچه ممکن است اشکالاتی به آن وارد باشد.

وی با بیان اینکه همه اسلام در حجاب خلاصه نشده و بی حجابی به معنی بی دینی نیست، گفت: لزوماً حجاب حتی مهمترین مسئله جامعه ما نیست اما حجاب بخش مهمی از دین است.

این استاد حوزه و دانشگاه در تعریف حجاب به دو معنای پوشش و ستر و همچنین پرده و حاجب اشاره و بیان کرد: فقها کلمه ستر و پوشش بکار می‌برند و ما امروزه حجاب را به معنی پوشش استفاده می‌کنیم ضمن اینکه در قرآن پوشش را با حجاب بکار نبرده و حجاب به معنی پشت پرده بودن را مخصوص زنان پیامبر دانسته و پوششی که زن و مرد دارد، حجاب آنها است.

وی با بیان اینکه حجاب مخصوص زنان نیست، مردان نیز حجاب دارند به دلایل وجود حجاب اشاره و عنوان کرد: دلیل اصلی حجاب حکم خداوند است و در آیات قرآن مکرر بر آن تاکید شده است.

حسینی یمین با اشاره  به این شبهه که چرا بیشتر روی حجاب زنان تاکید می‌شود، گفت: زن و مرد هر دو انسان اما متفاوت هستند به گونه‌ای که مردان طالب و زنان مطلوب هستند و با توجه به اینکه نباید در محیط اجتماعی تحریک جنسی وجود داشته باشد بنابراین  محدودیت مرد باید در بعد طالب بودن او باشد که بر این اساس مردان بیشتر به کنترل نگاه تشویق شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه باید در جامعه به بانوان به عنوان فردی موثر و نه ابزار و محرک جنسی نگریسته شود، گفت: محدودیت اسلام در راستای تنزیه جامعه در بحث مردان پیرامون طالب بودن و تذکر به بانوان در بعد مطلوب بودن و پرهیز از جلوه‌‌گری است.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: محدودیت زن باید در بعد مطلوب بودن او باشد که بر این اساس بیشتر به حجاب و عدم تبرج تشویق شده‌اند، که البته مردان نیز باید پوشش غیر محرک داشته باشند.

وی با اشاره به وجود این شبهه که حجاب برای فرهنگ اعراب جاهلی بوده است، تصریح کرد: برخی ادعا می‌کنند که حکم حجاب برای آن زمان و آن مکان بوده است در صورتی که اسلام برای موضوعات ثابت، حکم ثابت و برای موضوعات متغییر، حکم متغییر دارد.

حسینی یمین با بیان اینکه حکم ثابت حکم دایر مدار موضوع است، گفت: حکم وجوب حجاب برای محدود کردن التذاذ جنسی به حریم خانواده است و لذت جنسی و اهمیت خانواده تغییری نکرده است.

وی در پاسخ به این شبهه که چرا باید زن خود را به خاطر مرد محدود کند، بیان کرد: محدود کردن زن به نفع خود زن است وگرنه مردان هوسران خوشحال هم می‌شوند و صورت این  مساله غلط طرح شده چراکه برهنگی خانم برای آقایان فرصت است به گونه‌ای که بزرگ‌ترین مخالف حجاب در جامعه مردان هوسران هستند.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به آسیب اجتماعی  بدحجابی  به وجود یک میلیون دختر بالای 30 سال و 270 هزار دختر بالای 35 سال اشاره و عنوان کرد: برخی اینگونه شبهه ایجاد می‌کنند که چرا در غرب با وجود بی‌حجابی مشکلی به وجود نیامده در صورتی که باید گفت مشکل به وجود آمده و خانواده دچار بحران شده که نمونه‌هایی از آن ازدواج سفید، همجنس بازی قانونی، حیوان بازی، زندگی با مرد یا زن کاغذی، کودکان تک والدینی و تجاوز جنسی از جمله آنها هستند.

وی با تأکید بر لزوم رعایت حجاب و عفاف به دلایل بی‌حجابی در جامعه  اشاره و یادآور شد: مهم‌ترین دلیل بی حجابی شاید این باشد که انسان خداوند را کوچک می‌شمارد چراکه وقتی به حکم خدا عمل نشود به مثابه کوچک شمردن خدا است.

حسینی یمین در تشریح فواید حجاب با بیان اینکه حجاب کمربند ایمنی خانواده‌ها است، خاطرنشان کرد: در صورت وجود بی حجابی و تحریک جنسی در جامعه همه ضرر می‌کنند.

وی با بیان اینکه حجاب موجب بالا رفتن ارزش زن می‌شود، افزود: امروز در جامعه پسر بازی رواج یافته و زنان به دنبال مردان هستند که این تحقیر زن است در صورتی که به گفته راسل از لحاظ هنری مايه تاسف است كه بتوان به آسانی به زنان دست يافت.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه بیشترین دلیل آمار طلاق به دلیل نارضایتی جنسی است، خاطرنشان کرد: هر چیزی که موجب پیوند خانوادگی می‌شود باید تقویت شود که حجاب یکی از این عوامل است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar