سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۳۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۷- ۳۹: ۲۳
اقتصادي؛
وزیر نیرو گفت: با وجود تلاش شبانه روزی همکاران صنعت برق، ما دچار کمبودها و قطعی های برق شدیم که جا دارد بابت مشکلات رخ داده برای مردم بابت قطعی های برق عذرخواهی کنیم.

به گزارش خبرگزاري بسيج استان مركزي ؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه امضای سند اقدام مشترک توسعه کاربردهای فناوری‌های نوین در بخش انرژی با وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از تابستان در مورد وضعیت آب و برق و عدم جیره بندی آن بارها اعلام کردیم که این موضوع به همکاری مصرف کنندگان و اصلاح مصرف مردم بستگی دارد.

اردکانیان با بیان اینکه "گفته بودیم نیاز به همکاری مردم داریم تا برق و آب قطع نشود"، گفت: امسال مردم، سازمان ها و ادرات دولتی همکاری های داشتند که اگر همین میزان همکاری هم نبود، با وجود کاهش تولید 5 هزار مگاواتی انرزی برق آبی، مشکلات ما در این حوزه به مراتب بیشتر می شد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه "کاهش بارش و افزایش دما در برخی نقاط جهان به تلفات انسانی منجر شده است"، گفت: امیدواریم با ادامه روند همکاری مصرف کنندگان و سازمان های دولتی به شکل برنامه ریزی شده در رابطه با صرفه جویی، روزهای باقی مانده از فصل گرم امسال را بدون مشکل جدی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: دست همکاری به سوی مردم دراز خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد این شرایط دیگر تکرار نشود.

اردکانیان از مردم بابت مشکلات ناشی از قطع برق عذرخواهی کرد و گفت: با وجود تلاش شبانه روزی همکاران صنعت برق، ما دچار کمبودها و قطعی های برق شدیم که جا دارد بابت مشکلات رخ داده برای مردم بابت قطعی های برق عذرخواهی کنیم.

وی ادامه داد: حدود 10 روز پیش نیروگاه نکا با ظرفیت 400 مگاوات به دلیل بروز مشکلات فنی از شبکه خارج شد و کاری که باید یک ماه در حالت عادی روی این نیروگاه برای بازگشت به مدار بهره برداری انجام می شد، با تلاش شبانه روزی ثبت رکوردی مهندسی در زمانی 9 روزه، شاهد بازگشت نیروگاه 400 مگاواتی به مدار بودیم که این از نمونه های بارز تلاش شبانه روزی متخصصان برق کشور بودیم.

منبع : راه دانا

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar