سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۷۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷- ۳۹: ۰۸
مشاور عالی استاندار کرمانشاه:
مشاور عالی استاندار کرمانشاه گفت: عملیات مرصاد بگونه ای طومار منافقین را درهم پیچید که تا به امروز دیگر جرات اقدامی علیه ایران اسلامی را پیدا نکرده اند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، جعفر همتی در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه که با محوریت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد برگزارشد، عملیات مرصاد را از جمله سرنوشت سازترین عملیات های دوران دفاع مقدس خواند، اظهارکرد: دشمن در جنگ تحمیلی دچار سه اشتباه استراتژیک شد که اولین آن حمله به ایران بود. صدام می خواست در عرض یک هفته ایران را تسخیر و بخش های عرب نشین آن را جدا کند و این توهمی بود که صدام و هم پیمانانش دچار آن شدند.

وی ادامه داد: همچنین این تصور برای دشمنان بوجود آمده بود که اگر دست به اقدامی بزنند، مردم نیز از بدنه نظام جدا خواهند شد و می توانند پیروز باشند. موضوعی که کاملا برعکس رقم خورد.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه منافقین خدمات خوبی به صدام کردند، اظهار کرد: آنها با نفوذ خود در کشور و نیز با آشنایی که با ایران داشتند اقداماتی کردند و نوکری خود را به استکبار نشان دادند، اما عملیات مرصاد تسویه حسابی بین نیروهای اسلام و نیروهای کفر در پایان جنگ بود.

وی افزود: دشمن در اشتباهی دیگر پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران را ناشی از ضعف ایران تلقی کرد، لذا از 31 تیر حملات گسترده ای را علیه کشور ما آغاز کرد، چراکه که فکر می کردند نیروهای ما توان مقابله را ندارند.

وی اضافه کرد: طبق گزارش داخلی سازمان نفاق، سران منافقین در 31 تیر تمام نیروهای خود را از سراسر دنیا فراخواندند و پس از برگزاری جلسه و تجهیز آنان، دو روز بعد به سمت کرمانشاه حرکت کردند.

مشاور عالی استاندارکرمانشاه تصریح کرد: صدام با حدود دو میلیون سرباز و نیرو نتوانست در جنگ تحمیلی درمقابل ایران بایستد و منافقین توهم داشتند که با پنج هزار نیرو می توانند ایران را به تصرف خود درآورند.

همتی به فرمان بسیج عمومی امام خمینی(ره) برای مقابله با منافقین اشاره کرد و یادآور شد: پس از این اعلام امام راحل(ره) خیل عظیمی از مردم ایران به سوی کرمانشاه راهی شدند.

وی با بیان اینکه در عملیات مرصاد هزار و 304 نفر از منافقین کوردل به هلاکت رسیدند، افزود: همچنین یک سوم از از 1500 مجروح آنان نیز به درک واصل شدند.

همتی اضافه کرد: نیروهای اسلام تا حدود یک ماه پس از این عملیات در کوه ها و جاده های کرمانشاه اقدام به دستگیری و هلاکت نیروهای منافقین می کردند، لذا آماری که منافقین از کشته های خود می دهند بسیار بیش از آن است.

وی با تاکید براینکه دراین عملیات طومار نفاق بطور کامل پیچیده شد، گفت: نیروهای انقلاب در عملیات مرصاد درسی به منافقین دادند که تاکنون جرات اقدام علیه جمهوری اسلامی را پیدانکرده اند و امروز آنان در جایگاه ذلت و ایران در جایگاه اقتدار است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در پایان بااشاره به نزدیکی سالروز عملیات مرصاد، تاکیدکرد: ضروری است با اجرای برنامه های مناسب، یاد و خاطره این عملیات غرور آفرین را  زنده نگه داریم.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: