سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۳۹۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷- ۲۰: ۰۸
مدير آب‌ و خاك و امور فني مهندسي سازمان جهاد كشاورزي سیستان و بلوچستان گفت:
مدير آب‌ و خاك و امور فني مهندسي سازمان جهاد كشاورزي سیستان و بلوچستان گفت: اكنون 260 هزار هكتار از زمين‌هاي كشاورزي سيستان و بلوچستان زير كشت محصولات باغي و زراعي قرارداد.

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، یادگار زایی، مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان با تأکید به مشکلات کم‌آبی و خشک‌سالی‌های ۲۰ ساله سیستان و بلوچستان گفت: در این شرایط اجرای سامانه‌های آبیاری نوین گامی مؤثر برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است.

وی افزود: سیستم آبیاری نوین تاکنون برای ۳۳ هزار هکتار از اراضی استان اجراشده و ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار سیستم آبیاری تحت‌فشار در دست اجرا می‌باشد.

یادگار زایی میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان را ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: با اجرای سیستم نوین آبیاری در اراضی سیستان و بلوچستان، زمینه صرفه‌جویی ۲۳۸ میلیون مترمکعب آب فراهم‌شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اجرای ۱۲۰ هزار هکتار آبیاری نوین آینده در سطح اراضی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی استان به ۸۶۵ میلیون مترمکعب برسد.

گفتنی است اکنون ۲۶۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان زیر کشت محصولات باغی و زراعی قرارداد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar