سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷- ۱۷: ۱۲
مدیریت خواهران ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت: اسلام یک فرهنگ غنی دارد که زنان مسلمان جامعه ما می‌توانند با الگوگیری از فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها)، حضرت زینب(سلام الله علیها) عفت و حیای زنانه خود را حفظ کنند و دانشجوی بسیجی به عنوان الگوی عفاف و حجاب در جامع دیده می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه،  مدیریت خواهران ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه اظهار داشت: اسلام یک فرهنگ غنی دارد که زنان مسلمان جامعه ما می‌توانند با الگوگیری از فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها)، حضرت زینب(سلام الله علیها) عفت و حیای زنانه خود را حفظ کنند.

 وی بیان داشت: کسی عفاف دارد که حجاب داشته باشد؛چرا که قلب پاک موجب بارورشدن میوه بدحجابی نخواهدشد و پوشش ظاهری به معنای برخورداری از مراحل حجاب نیست.

 این مسئول گفت: حجاب و عفاف در عین حالی که یک دستورالعمل دینی است،در حال حاضرپرداختن به آن یک ضرورت اجتماعی نیزمی باشد؛ چراکه تبعات و اثرات پدیده بی حجابی و بد حجابی تنها دامن‌گیرفرد بی‌حجاب نمی‌شود بلکه سلامت کل جامعه و آحاد مردم را مورد تهدید قرار می دهد.

 وی گفت : در جوامعی که بحث حجاب و عفاف مورد غفلت قرارگرفته معمولاً به زنان نگاهی جنسیّتی وجود دارد، این در حالی است که اسلام بانوان را تجسّم عفاف و کرامت دانسته و آن‌ها را شایسته احترام می داند و درجامعه اسلامی نیز زنان به عنوان یک انسان دارای فضیلت و استعداداز جایگاه و احترام رفیعی برخوردار هستند و این امر نشان دهنده‌ی جایگاه والای بانوان در اسلام می باشد.

وی بی حجابی را ریشه‌ی اغلب نا امنی ها و ناهنجاری هایاجتماعی ، فرهنگی و اخلاقی و حتی اقتصادی جامعه دانست و گفت: ما امروز شاهد آن هستیم که درجوامع بی بندبار، خانواده ها انسجام و استحکام قبلی خود را از دست داده اند و هیجانات و التهابات جنسی و رواج سوء ظن، آرامش روانی افراد را از بین برده و اعتقادات و باورهای دینی تضعیف شده است.

 وی با یادآوری این‌ امرکه در برخورد با پدیده‌ی بی‌حجابی سخت‌گیری ها و برخوردهای غلط و خشن جواب نمی دهد و باید از آن پرهیزکرد گفت: بهترین شیوه‌ی مقابله با این پدیده و ناهنجاری اجتماعی فعالیت های فرهنگی و موعظه‌ی حسنه است و باید با جوانان به زبان خودشان سخن گفته شود و خانواده ها و مسئولین باید شرایط ازدواج جوانان را تسهیل و هموار نمایند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar