سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۴۳۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷- ۱۸: ۰۸
نماینده اقلیت در مجلس در گفت و گو با «بسیج»:
مره صدق گفت: در صورتی که به دنبال بومی سازی و اقتصاد مقاومتی هستیم، بایستی تحقیقات انجام گرفته در خدمت تولید و افزایش بهره وری باشد.
سیامک مره صدق نماینده اقلیت در مجلس در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه علت کاهش رتبه علمی کشور چیست و چرا رتبه علمی کشور در دولت یازدهم و دوازدهم نسبت به دولت نهم و دهم کاهش پیداکرده است؟ گفت: در صورتی که به دنبال بومی سازی و اقتصاد مقاومتی هستیم، بایستی تحقیقات انجام گرفته در خدمت تولید و افزایش بهره وری باشد.

وی افزود: بسیاری از تحقیقات انجام گرفته در رابطه با مشکلات فعلی کشور نیست و برای مشکلات کشور‌های خارجی مناسب است که خود موجب از بین رفتن بودجه کشور می‎شود.

مره صدق گفت: مهمترین گام برای پیشرفت واقعی علمی لینک کردن دانشگاه به بخش تحقیقاتی و صنعت به ویژه با وجود بخش خصوصی باشد، بدین منظور که بخش خصوصی برای حل مشکلات و رسیدن به خود کفایی به دانشگاه مراجعه کند و دانشگاه‎ها نیز با دارا بودن گروه‎های تحقیقاتی و با حمایت مالی بخش خصوصی به دنبال فعالیت‎های علمی و تحقیفاتی باشند.

وی در پایان یادآور شد: رتبه خام علمی و رتبه بندی مطرح شده توسط اکثر سازمان‎های بین المللی مناسب برای تصمیم گیری دقیق برای کشور ایران که در راه خودکفایی قدم برمی‌دارد مناسب نیست.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar