سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۳۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷- ۰۳: ۰۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل؛
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با بیان اینکه اردو‌های جهادی بهترین محل برای حرکت‌های انقلابی است، به توطئه‌های دشمنان در جهت عدم تحقق آرمان‌های انقلاب اشاره کرد و گفت: دانشجویان حافظان انقلاب و ارزش‌های آن هستند.
اردوهای جهادی بهترین محل برای حرکت‌های انقلابی است
 
به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در جمع جهادگران دانشجوی این دانشگاه به تبیین ویژگی‌های دوران دانشجویی پرداخت و گفت: دوران دانشجویی از جمله بهترین دوران یک انسان است که قابل برگشت هم نیست و مثل دوران جوانی است بنابراین دانشجویان سعی کنند تا از این دوران پر فراز و نشیب بهترین استفاده‌ها را هم برای خود و هم برای دیگران ببرند.

وی بصیرت، اخلاص و تخصص را از جمله مزیت‌های انسان برای رسیدن به کمال و موفقیت‌های روز افزون در دنیا و اخرت نام برد و گفت: جهادگران دانشجو که راه خدمت به مردم را در پیش گرفتند در واقع همان راه جبهه و حضور در جبهه حق را در پیش گرفته اند.

این استاد دانشگاه سختی‌ها و دشواری‌های جبهه حق را یادآور شد و گفت: ماندن در جبهه حق سخت است و کار هر کسی نیست و روحیه جهادی می‌طلبد خصوصا در شرایط کنونی که جبهه حق مجاهدت و جهادگری خاصی می‌طلبد.

تحقق آرمان‌های انقلاب، مستلزم مجاهدت‌های مدیران انقلابی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در ادامه سخنان خود به دوران پر فراز و نشیب ۴۰ سال انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی که با مجاهدت و رشادت شهدا و ایثارگران ۴۰ سالگی خود را پشت سر گذاشته است، مدیران جهادی و انقلابی را می‌طلبد که بتواند کشور را از این برهه این به سلامت عبور دهد..

وی با بیان اینکه ایثارگران و جوانان همواره آماده حملات دشمنان هستند، گفت: ما معتقد هستیم که پیروزی از آن کسانی است که در راه حق مجاهدت می‌کنند.

رسولی کار جهادی را ستودنی دانست و گفت: شما در واقع کاری می‌کنید که از تمام ابعاد ارزشمند و قابل ستایش است.

وی در ادامه سخنان خود به بیان ویژگی‌های اردو‌های جهادی پرداخت و گفت: اولین تاثیر اردو‌های جهادی متوجه خود جهادگران است، چونکه دانشجویان جهادگر با قرار گرفتن در وضعیت‌های سخت و تحمل رنج و سختی به یک خودسازی دست می‌زنند.

این استاد دانشگاه از مقصد قرب الی الله را از دیگر ویژگی‌های اردو‌های جهادی عنوان کرد و گفت: رسیدن به قرب الهی نیز تنها در سایه تلاش‌های مخلصانه و کسب رضایت الهی میسر می‌شود و این اردو‌های جهادی و تلاش‌های مخلصانه‌ای که جهادگران در عرصه خدمت رسانی به مردم نشان می‌دهد یکی از راه‌های رسیدن به قرب الهی است.

یکی از اهداف اردو‌های جهادی، تعالی بخشیدن به روح جامعه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در ادامه سخنان خود به پیامد‌های اردو‌های جهادی نیز اشاره کرد و گفت: یکی از پیامد‌های این حرکت مردمی و انسان دوستانه تعالی بخشیدن به روح جامعه است و این ارزشمندترین کار جهادگران دانشجو است.

وی محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی در نقاط محروم را یکی دیگر از پیامد‌های این اردو‌ها برشمرد و گفت: دانشجویان جهادگر با استفاده از توان علمی و فرصت جوانی خود می‌توانند با استفاده از رسالت‌های دانشجویی خود در تامین مطالبات مردمی در نقاط محروم موثر واقع شوند.

رسولی به علل عدم تحقق برخی از آرمان‌های انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: توطئه‌های دشمنان خارجی در کنار برخی شیطنت‌های داخلی نیز یکی از عواملی است که باعث شده تا تمرکز مردم و مسئولین در جهت حل مشکلات موجود جلب شود تا از مجاهدت و تلاش جهت تحقق برخی از آرمان‌های انقلاب که دچار عقب ماندگی هستند غفلت شود.

وی تصریح کرد: توطئه چینی، ذات دشمن استکبار است بنابر این همه مردم از همه اقشار وظیفه دارند تا با کسب بصیرت‌های لازم در دام شیاطین و دشمنان اسلام گرفتار نشوند.

سوء مدیریت موجب عدم تحقق برخی از آرمان‌های انقلاب شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل یکی دیگر از عوامل عدم تحقق برخی از آرمان‌های انقلاب در این مدت را سوء مدیریت و ضعف مدیریت‌ها در آن قسمت‌ها عنوان کرد و گفت: مردم انتظار دارند همه جریانات با تمان توان در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب تلاش کنند.

وی یکی دیگر از ویژگی‌های گرو‌های جهادی را عرصه یابی عنوان کرد و گفت: شناسایی نقاط محروم و ریشه یابی محرومیت قبل از کار‌های جهادی از جمله عوامل موفق فعالیت‌های جهادی است، چونکه دانشجویان ضمن اینکه داوطلبانه وارد این عرصه شده اند با کسب اگاهی‌های لازم در خصوص مشکلات مردم در جهل رفع محرومیت‌ها و حل مشکلات مردم نیز قطعا تاثیر گذار خواهند بود.

رسولی تلاش‌های جهادی جهادگران را ستود و گفت: این فعالیت‌های مخلصانه که با تعهد انقلابی و روحیه جهادی همراه است خود بهترن درس و الگوی عملیتی بری مدیران در سطوح مختلف است.

وی اتحاد و یکپارچگی جهت حل مشکلات مردم را از دیگر برکات اردو‌های جهادی عنوان کرد و گفت: این کار شما که پایه‌های اتحاد و انسجام بین مردم و مسئولین را بیش از پیش تقویت می‌کند موجبات یاس و ناامیدی دشمنان اسلام را هم بیشتر فراهم می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در پایان سخنان خود به تحرکات اخیر دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: سلطنت طلب ها، منافقان و بنی سعودی‌ها کثیف‌ترین حاکمان روی زمین هستند، چونکه سعی دارند تا با ابزار‌های رسانه‌ای وسیعی که در اختیار دارند با مخدوش کردن ذهن مردم و ایجاد شک و دودلی در بین انها، به نظام آسیب وارد کنند غافل از اینکه جوانان امروز با روحیه جهادی و انقلابی برگرفته از دوران انقلاب و دفاع مقدس پای آرمان انقلاب محکم و پابرجا ایستاده اند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar