سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۴۴۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۱۰: ۱۳
پورابراهیمی:
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر کار استاد لابی‌گری است و اگر به جای وزیر خارجه به کار گرفته می‌شد حتما مشکل برجام را حل می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدرضا پورابراهیمی در موافقت با استیضاح وزیر کار در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه 17 مرداد 97) گفت: در ابتدا تذکر من به هیت رئیسه است که در ابتدای ساعات اولیه متاسفانه شاهد یک ساماندهی بودیم که از ابتدای صبح تعدادی از افراد آمده و شرایطی را ایجاد کرده بودند و اجازه ندادند کسی صحبت کند. هیأت رئیسه باید جلسه را به گونه‌ای برگزار کند که نمایندگان بتوانند صحبت‌هایشان را داشته باشند.

نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت: فضایی را فراهم کرده‌اند که متاسفانه امکان صحبت فراهم نمی‌شود من در جلسه قبل که در مخالفت با آقای ربیعی صحبت کردم از ایشان به عنوان خدای لابی یاد کردم و در جاهای مختلف این بحث را مطرح کردم.

وی افزود:‌ ایشان زمین و زمان را به تنگ آورده که در وزارت بماند. تمام عوامل داخلی و بیرونی و جریان‌های مختلف دیروز در سالن غذاخوری با نمایندگان صحبت می‌کردند. این چه وضعی است چرا  نمی‌گذارید مجلس آزادانه و به دور از این فشارها تصمیم بگیرد.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: مگر ما می‌توانیم این شرایط را تحمل کنیم. مسیر را فراهم کردند که استیضاح مطرح و بیان نشود.ای کاش آقای رئیس‌جمهور آقای ربیعی را به عنوان وزیر امور خارجه به کار می‌گرفت که با توجه به توان لابی‌گری که دارد حتما با لابی‌گری‌اش برجام را حل می‌کرد و من مطمئنم همه را سر خط می‌کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خاطرنشان کرد: امروز شاکله تصمیمات اقتصادی کشور در مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به اسم بیمه، تعاون و کار پوششی فراهم شده و در ذیل آن محتوای اصلی بنگاه‌داری و کارهای کلان در اقتصاد کشور است.

وی افزود: کمیسیون اقتصادی هفته قبل جلسه‌ای را برای موضوع عدم ارائه ارز شرکت‌های پتروشیمی برگزار کرد. شرکت‌های پتروشیمی متعلق به وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی به دلیل عدم ارائه کامل ارزشان عامل اخلال در نظام اقتصادی شدند. ما گریبان چه کسی را در مجلس بگیریم.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد:‌ بعضی‌ها فکر می‌کنند وزارت تعاون و روابط کارگری و سازمان تامین اجتماعی است. اما اینگونه نیست و 327 شرکت زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی هستند. 187 شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشور هستند. 10ها شرکت زیرمجموعه صندوق بیمه عشایر و روستایی هستند.

نماینده مردم کرمان در مجلس اظهار داشت: بزرگترین تولیدکنندگان دارویی کشور که بیش از 50 درصد سهم دارو را دارند متعلق به مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی است. بزرگترین شرکت‌های حمل و نقلی در حوزه‌های مختلف متعلق به این مجموعه است. حالا ایراد می‌گیرند که در تایپ مربوط به استیضاح واژه فلان در کشتی فلان مطرح شده. آقای ربیعی این توهین به نمایندگان است. شما نباید اینگونه با نمایندگان صحبت کنید.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد:‌در بخش پتروشیمی‌ها 66 درصد از شرکت پتروشیمی جم 78 درصد از پتروشیمی امیرکبیر 49 درصد از پالایشگاه ستاره خلیج فارس 95 درصد از نفت پاسارگاد بیش از 30 شرکت مهم دیگر در این حوزه متعلق به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

وی افزود: اقتصاد کشور کجاست؟ مردم چرا به کف خیابان می‌آیند؟ اشتغال ماموریت کیست؟

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar